A tým zapsal ve Vlašimi další výhru, je třetí a má nejlepší obranu v soutěži

01.10.2021 Kategorie: Tým A

FC Sellier & Bellot Vlašim "B" - FK Dobrovice 0:3 (0:0)

Dobrovice zajížděla v rámci vloženého 15. kola krajského přeboru do daleké Vlašimi a netušila co ji čeká, jelikož Áčko domácích mělo volno, tak nebylo jasné, kteří hráči vlašimských posílí B tým. Nakonec šli vypomoct pouze 2 hráči ze širšího kádru, a to Sogbo a Starý.

První rozruch v zápase přišel v 6. minutě, kdy domácí hráč vyvezl míč středem, zbavil se téměř všech protihráčů až na Filipa Kořínka, který skluzem situaci zachránil, ale míč posunul jen mezi Sogba a Bartoše, ten byl u míče o chviličku dříve a schoval míč do náručí. Domácí se však dožadovali penalty. Ve 12. minutě po krásném centru Korce z hloubi pole hlavičkoval Volf jen těsně vedle. Ve 21. minutě po špatné rozehrávce domácích přečetl příhru Sedláček a vybídl Tomíčka, který střílel do připraveného brankáře. Za dvě minuty po mazané přihrávce Volfa běžel Tomíček sám na brankáře, kterého pokusil přehodit, ale bohužel přehodil i domácí svatyni. Ve 30. minutě po tečované střele Volfa, dobíhal Marek Sedláček, který skóroval, ale pomezní byl proti a situaci vyhodnotil jako ofsajd. Ve 40. minutě Korec svým nepovedeným centrem zaskočil gólmana a míč skončil na břevně. Před dobíhajícím Volfem s Tomíčkem domácí odvrátili do bezpečí. Trenér Murárik nebyl spokojen s prvním poločasem hlavně z důvodu malého pohybu hráčů na útočné polovině.

Do druhého poločasu ale hráči vlétli jako uragán a hned ve 47. minutě se uvolnil Kopecký na pravé straně, přihrávkou pod sebe na velkém vápně našel Volfa, který vystřelil na zadní tyč a domácí brankář byl bezmocný - 0:1. V 54. minutě měli domácí standardní situaci, kterou výborně zahráli a Bartoš se štěstím kryl centrovaný míč směřující do brány. Vlašim držela více míč na svých kopačkách, ale pouze na vlastní polovině a nebyla dobrovickým nebezpečná. V 65. minutě výborným presinkem získal míč Kořínek, posunul na Korce a Korec ihned na Michala Sedláčka, který technickou střelou vystřelil do šibenice, ale domácí gólman byl proti a míč vyškrábl na roh. V 68. minutě k přetaženému rohu se dostal Zelinka, který si vyměnil míč s Machů a krásným centrem našel Miškovského, který tak jako už tolikrát prokázal, že ví, jak se v těchto situacích chovat a skóroval hlavičkou. V 75. minutě vystřelil na zadní tyč z velké vzdálenosti Zelinka, ale netrefil. O minutu později střílel zpoza vápna Klain, ale domácí gólman dokázal znovu  zasáhnout a a dotírajícího Miškovského, který by skóroval do odkryté brány, zastavil zdvihnutý praporek. V 80. minutě Korec s Černým vybojovali míč na útočné polovině, Korec vystřelil a odražený míč, který putoval k Machů, ihned vrátil na Michala Sedláčka, který si dokázal poradit ve vápně v obležení dvou protihráčů a vystřelil na konečných 0:3. Po zbytek zápasu se už nic nestalo a Dobrovice si odvezla všechny tři body.

FC Sellier & Bellot Vlašim "B" - FK Dobrovice 0:3 (0:0)
Branky: 47. Volf, 68. Miškovský, 80. Sedláček

FK Dobrovice: Bartoš (C) – Prskavec, Marek Sedláček, Pečínka, Kořínek (77. Černý) – Kopecký (63. Zelinka), Machů, Michal Sedláček, Korec (87. Zvěřina) – Volf (65. Miškovský), Tomíček (46. Klain)
FC Sellier & Bellot  Vlašim ,,B‘‘: Matoušek – Blažek (73. Cettl), Toupal, Lapáček (89. Vladyka), Starý – Vlasák, Fialka, Zvára, Pajk (59. Skiba), Psota (71. Pešek) – Sogbo (67. Vondrák)

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Kosoř 0
FK Dobrovice