Dobrovice - Brozany 25-3-2016

22.03.2016 Kategorie: Tým A

Jiří Němec, bývalý reprezentační kapitán, který na sklonku kariéry krátce působil též v dobrovickém dresu, převzal v zimní pauze trenérskou taktovku posledních Brozan. Do Dobrovice se vrátil s jasnou taktikou - pokusit se neinkasovat a uhrát alespoň bod.

Dobrovičtí tedy celý zápas útočili do plných a s brozanským obranným valem, vedeným zkušeným Alešem Piklem, si příliš nevěděli rady. Jednu z několika málo velkých šancí vypracoval v 15. minutě Novák, když dobře spracoval Váňův dlouhý balon, centr sice přes obránce neprocpal, ale na podruhé i s míčem pronikl do vápna a z úhlu vypálil. Brozanský gólman Hlaváč odrazil jeho pokus i první dorážku Osvalda a ta druhá skončila v boční síti. Několik minut na to Hlaváč dokázal od levé tyče vyškrábnout i pěknou střelu Krystana z dobrých třiceti metrů a tím už výčet šancí prvé půle končí.

Nový dobrovický kapitán Krystan dobře vypálil ještě jedenkrát po změně stran, tentokrát ale z 25 metrů zamířil metr vedle šibenice. Přímý kop Březiny byl přesnější, Hlaváč jej ale zpod břevna dokázal vytěsnit na roh.

Hosté se dostávali pouze do náznaků šancí, obvykle po dobrovických ztrátách. Za jejich skutečnou gólovou příležitost lze označit jedině situaci ze 67. minuty. Brozanský přímý kop byl zblokován, vrácený míč ale propadl k Nigerijci Ukovi, jehož hlavičku však Bartoš skvěle na brankové čáře vychytal.

Pět minut na to se už konečně dočkali domácí. Po rohovém kopu nejprve vypálil Boček, odražený balon se dostal k Soběslavovi a ten zprava přes les nohou se štěstím poslal balon do sítě! Ve zbytku utkání už se toho mnoho nestalo a Dobrovice si tak připsala upracované, ale aktivitou a snahou zasloužené vítězství. V tabulce jí patří deváté místo a dík zápasu k dobru si ještě může o příčku polepšit, musela by ale ve středu 30.3. od 16:30 na vlastní půdě porazit lídra tabulky MFK Chrudim.

FK Dobrovice - SK Sokol Brozany 1:0 (0:0)
Branka: 72. Sobĕslav
Dobrovice: Bartoš - Novák, Sobĕslav, Váňa, Březina - Rudolf (82. Bernát), Osvald, Krystan, Artemuk (65. Boček) - Sodoma (55. Just), Volf (88. Hodač).
Brozany: Hlaváč – Uka, Pikl, Pelikán, Malina – Kučera (62. Pokrovskij), Franc, Cibulka, Zadina, Šollar – Müller.
Diváci: 260. Rozhodčí: Průcha - Rejžek, Hrkal.