FKD - Králův Dvůr 12-3-2016

31.01.2016 Kategorie: Tým A

Dobrovice se konečně dočkala startu jara, po odloženém utkání s Chrudimí připadla jarní premiéra na domácí duel s Královým Dvorem. Soupeř, který přezimoval na solidní čtvrté příčce, začal jaro minulý týden debaklem 2:6 na Žižkově a v příliš dobrém světle se nepředvedl ani v městě cukru.

Domácí poprvé ohrozili Boháčovu bránu už ve třetí minutě, po rohovém kopu poslal Váňa hlavou míč těsně nad břevno. Hostům se pak nedařilo vymanit z tlaku, až ve 13. minutě založil Boháč protiútok, na jehož konci Kabele tváří v tvář Bartošovi dobrovického gólmana obstřelil, minul ale i levou tyč jeho brány. Hosté se na chvíli dostali do hry, další loženku si už ale nepřipravili. Ve 25. minutě se to naopak povedlo domácím. Útočné duo Volf - Artemuk si v běhu několikrát vyměnilo míč, až se mladý ukrajinský nováček v modro-bílém dresu ocitl sám před Boháčem, který ale jeho střelu na dvakrát zkrotil.

Ve 36. minutě už domácí příznivci propukli v jásot, jenže Volfova dorážka Váňovy střely po přímém kopu Vajgla přišla dle mínění pomezního z ofsajdu. Oprávněný gólový aplaus si tak vysloužila až situace z druhé minuty druhé půle, kdy Vajglův rohový kop na přední tyči hlavou těžko chytatelně ztečoval Marek Volf. Dobrovický kanonýr se osamostatnil v čele tabulky střelců ČFL, protože chrudimský Kopecký se tentokrát neprosadil.

Hosté si potom dlouho nepřipsali ani náznak šance, často ztráceli míče, faulovali a svého brankáře nenechali příliš oddechnout. V 55. minutě Osvald vysunul Volfa, kterému navíc nabíhali dva spoluhráči, přihrávka se ale nezdařila. Střídající Sodoma po příhře Volfa jen o centimetry minul. Přímými střelami zaujali Vajgl a především v 75. minutě Rudolf, který potáhl balon na střed a nádherně vypálil, Boháč se ale zaskvěl robinzonádou. Po následujícím rohovém kopu měl hostující gólman smůlu, když jej Volf z úhlu zblízka napálil do obličeje, ale také dost štěstí, protože míč se od něj odrazil pouze do tyče. Podruhé musel své brankové konstrukci děkovat pět minut před koncem, kdy Sodoma centroval a Volf se i přes dva obránce prosadil ke střele z voleje.

Králův Dvůr si v Dobrovici nezasloužil bodovat, domácí i přes zahození mnoha gólových šancí zvítězili po právu a své příznivce pobavili svižným, útočným fotbalem. V tabulce, ve které už chybí odstoupivší novobydžovský Union, jehož výsledky byly anulovány, se Dobrovice i se zápasem k dobru posunula na devátou příčku. Další zápas ji čeká v sobotu 19. března od 10:15 v pražských Holešovicích na trávě aktuálně druhého Loko Vltavín.

FK Dobrovice - FK Králův Dvůr 1:0 (0:0)

Branka: 47. Volf

Dobrovice: Bartoš - Novák, Soběslav, Váňa, Vajgl - Rudolf (75. Březina), Krystan, Osvald, Just (46. Boček) - Artemuk (63. Sodoma), Volf. Připraveni: Drápela, Gába, Jílek.

Králův Dvůr: Boháč – Petr, Kilián, Šilhavý, Procházka, Kabele, Balšánek, Sus, Hájek (79. Kurtiašvili), Hlinka (72. Zelenka), Brandner.

Diváci: 210. Rozhodčí: Janoch – Grimm, Šauflová.