Jirny - Dobrovice 4.10.2015

17.09.2015 Kategorie: Tým A

Dobrovice i se svým druhým nejlepším útokem soutěže v Jirnech doplatila na spalování vyložených šancí. Domácím patřila úvodní půlhodina zápasu, šanci Dvořáka ale zmařil Dědek a Dubský před poloodkrytou bránou netrefil míč. Ve 32. minutě na druhé straně Volf individuálně pronikl přes půl hřiště, zakončení mu ale nesedlo. Pět minut na to měl po rohovém kopu na noze gól Osvald, osamocen ale vypálil nad. V závěru se sám na domácího brankáře Víška řítil Kotyza, lobem ale přestřelil a hned na to v podobné šanci Volf z úhlu netrefil bránu.

Dobrovičtí mohli klidně v poločase vést 3:0, nakonec museli vzít za vděk vlastňákem jirenského Dvořáka v 50. minutě. Autorem by ale mohl být označen také dobrovický Březina. Vzápětí to mohlo být o dvě branky, centr Bočka ale Víšek před Osvaldem na poslední chvíli vyrazil. Místo zvýšení náskoku tak záhy přišla jeho ztráta. Dobrovice přežila dva rohové kopy za sebou, hra ale pokračovala před Dědkovou bránou, do které nakonec míč doklepl domácí Vondráček. V 70. minutě potom Dubský z přímého kopu obstřelil zeď a vsítil vítězný domácí gól.

Hosté potom urputně bojovali o vyrovnání, žádnou z dalších šancí už ale nevyužili. V závěru se několikrát mohli zlobit na sudího, třeba když byl Volfovi odmáván zřejmě nesprávně ofsajd nebo když byl Hruškovi odpískán neexistující útočný faul. Zápas si ale prohráli především svou střeleckou impotencí.

Další utkání je čeká v sobotu od 16 hodin na domácí půdě proti aktuálně pátému Písku.

SK Viktorie Jirny - FK Dobrovice 2:1
Branky: 53. Vondráček, 70. Dvořák – 50. Březina
Sestava: Dědek – Novák, Váňa, Hruška, Vajgl – Krystan, Osvald, Boček (65. Rudolf), Kotyza – Volf (75. Sodoma), Březina (80. Bernát)