Union Nový Bydžov - Dobrovice 8.11.2015

23.10.2015 Kategorie: Tým A

Aktualizováno: Výsledky všech zápasů SK Union 2013 byly po skončení podzimní části sezóny anulovány z důvodu odstoupení klubu ze soutěže.

V Novém Bydžovĕ Dobrovičtí borci pořádně prospali začátek a neprobrala je ani trefená tyč Bartošovy brány ve třetí minutě. V šesté minutě nejprve Bartoš dobrými zákroky zmařil dvě bydžovské šance, do třetice už ale kapituloval. Po rohovém kopu uklidil balon do sítě hlavou Bastin. V desáté minutě bylo ještě hůř. Po přímém kopu se ve vápně míč dvakrát nešťastně odrazil až k noze Macháčka a ten z otočky navýšil domácí náskok.

Union nadále sázel především na zbraně, s kterými umně zacházel už v dobách divizních - sílu a důraz v osobních soubojích a dobré standardní situace, kterým se hráči nebáli jít naproti ochotným padáním k zemi (souboje o míč doprovázely hlasité pokyny typu: "Spadni!"). Dobrovičtí se postupně vzpamatovali, hru vyrovnali a přenesli na střed pole, vážnější šanci si ale v první půli nepřipsali.

Už před přestávkou musel hřiště opustit kapitán Patočka, kterého nahradil útočník Sodoma, a do druhé půle si trenér Hejno připravil další tři střídání. Sestavu stáhl na tři beky a do hry poslal ofenzivně laděné hráče včetně kanonýra Volfa. Sodoma v 53. minutě šikovnou přihrávkou uvolnil Volfa, který dvojitou kličkou poslal Bestu na párek a svou dvanáctou trefou se dotáhl na čelo tabulky střelců ČFL!

Dobrovice se tlačila za vyrovnáním, pak ale osud zápasu hrubě ovlivnily chyby rozhodčích. V 58. minutě byla hostující útočná akce zastavena pro údajný ofsajd, Bernát přebírající balon přímo před zraky dobrovické lavičky se ale v postavení mimo hru nenacházel. Ihned v protiútoku byl stejnému hráči odpískán faul za souboj tělo na tělo, míč si postavil tradiční domácí exekutor Janda a velmi dobrou pozici proměnil střelou k tyči v třetí gól svého týmu.

Dobrovice musela ještě více otevřít hru a náznaky šancí se rychle rodily na obou stranách. V 72. minutě si tu zřejmě největší mohl po několika vteřinách na hřišti připsat Miškovský. Volf jej po domácí ztrátě vyslal do samostatného úniku, jenže Besta ho zezadu strhnul k zemi. Těžko si představit jiný následek, než červenou kartu. To se ale zřejmě netýká zaostalého Berbrstánu, kde si sudí upravuje pravidla podle svého rozmyslu (a když se Nový Bydžov neudrží v soutěži, působí v ní klidně dál, buď pod hlavičkou jiného klubu z jiného města, a nebo na úkor šíleného rozšíření soutěže na dvacet týmů). Besta tak vyvázl se žlutou kartou.

Hosté se do poslední chvíle snažili o korekci výsledku, ten už ale zůstal v podobě 3:1 pro domácí. Dobrovice si zápas prohrála prospanou úvodní desetiminutovkou, můžeme se ale jen dohadovat, zda by domácí uměli náskok udržet, kdyby se u nás hrál fotbal a ne já-na-bráchu bramboračka. Nezbývá, než veřit, že prohra, která přerušila úspěšnou sérii, nezaloží pro změnu šňůru proher, jako tomu bylo v průběhu podzimu už podvakráte. Dobrovici čeká poslední domácí zápas podzimu, ve kterém v sobotu 14. listopadu přivítá předposlední Čáslav.

SK Union 2013 - FK Dobrovice 3:1

Branky: 6. Bastin, 10. Macháček, 61. Janda – 53. Volf

Dobrovice: Bartoš - Novák (46. Volf), Váňa, Hruška, Vajgl - Rudolf, Patočka (16. Sodoma), Osvald (46. Just), Krystan, Boček (46. Bernát, 72. Miškovský) - Kotyza.

Union: Nguyen – Nobst, Besta, Žalman, Živnůstka - Šimeček (89. Motyčka), Adjei, Macháček, Janda (90. Mokošín) - Bastin (87. Dudla), Janouch (68. Pago).

Rozhodčí: Vnuk - Štefan, Hádek. Diváci: 265.