FK Dobrovice A - SK Rakovník (19. kolo)

25.04.2012 Kategorie: Tým A

Domácí od počátku nepřipustili žádné zbytečné pochynosti o tom, kdo je favorit utkání. Běžely první desítky vteřin, diváci se sotva stačili usadit a zaregistrovat, že vykartovaného kapitána Vladyku nahradil na stoperu Tuma, na jehož kraj obrany se z lavičky posunul Hnízdo, a už jsme zásluhou asistenta Gáby a střelce Ansumy vedli 1:0. A přestože, či možná právě proto, že rakovničtí se od počátku snažili hrát fotbal a ne jen betonovat a nakopávat dlouhé míče, uplynulo jen 5 minut a vedli jsme 2:0. Gába nastřelil roh prudce k přední tyči a po dvojí teči, z nichž ta finální vzešla z Patočkovy kopačky, zaplul míč podruhé do brány.

Útoky se dál valily na rakovnickou bránu. Hned v další minutě to mohlo být 3:0, kdyby tentokrát Ansuma neskóroval z ofsajdu. Ve 14. minutě náš elitní střelec znovu pohrozil, když po centru Davida Miškovského hlavičkou pořádně protáhl hostujícího brankáře. A ve 24. minutě opět Miškovský, náš dnešní kapitán, poslal míč do pokutového území, obránce hostí jej nedokázal odehrát, nýbrž pouze zbrzdit, Ansuma jej přiťukl do druhé vlny Patočkovi a ten vystřelil sice přímo doprostřed brány, brankáři ale do protipohybu a tak zvýšil na 3:0. Konečné skóre prvního poločasu pak určil Čechův z ostrého úhlu střílený centr, který do brány krásnou tečí uklidil David Miškovský.

Druhé dějství jsme začali stejně aktivně, jak jsme to prvé zakončili. Balon svištěl v nebezpečné vzdálenosti brány hostí po rozích i po centrech a po jednom takovém z kopačky Jílka, který v 60. minutě vystřídal Gábu, jej z otočky do sítě uklidil důrazný Ansuma. Ten se poté v 83. minutě sám prodral středem hřiště až do vápna, kde jej sice obránce tělem odklidil, míč ale zanechal na pospas vystřídavšímu Radkovi Miškovskému a ten na dvakrát prostřelil brankáře a určil konečné skóre na 6:0 pro domácí.

Trenér Jiří Maruška byl po zápase spokojen s výsledkem i s předvedenou hrou a pochválil soupeře za snahu hrát fotbal, neutuchající ani za již rozhodnutého stavu. Nepotěšilo jej ale především zranění Hnízda, kterého musel pro natržený stehenní sval v 64. minutě vystřídat Bým.

Protože Český Brod pouze remízoval na hřišti Libiše, vrátili jsme se na druhé místo tabulky. Věřme, že jej udržíme i po příštím zápase, ve kterém se v sobotu od 16:30 utkáme s béčkem Čáslavi. Vzhledem k tomu, jakou mají naši borci na začátku jara formu, a že už na podzim jsme čáslavské z našeho hřiště vyprovodili sedmigólovým přídělem, mohl by i pro diváka malý sobotní výlet opravdu stát za to. Takže na shledanou v sobotu v Čáslavi!

FK Dobrovice A 6:0 SK Rakovník
Bartoš - Pečínka, Tuma, Mrvík, Hnízdo (Bým) - Jiránek, Gába (Jílek), Patočka, Čech - Ansuma, Miškovský D. (Miškovský R.) Diváků: