FK Dobrovice - RMSK Cidlina Nový Bydžov

14.10.2012 Kategorie: Tým A

Los divize C přisoudil Dobrovici ve 13. kole domácí souboj s Novým Bydžovem. RMSK Cidlina Nový Bydžov se před 13. kolem nacházel na 11. místě s 12 body, FK Dobrovice se po třech prohrách v řadě propadla na sedmé místo, kde měla 16 bodů. Už nástup na trávník přinesl první dobrou zprávu - v základní sestavě domácích se po delším zranění objevil zkušený středopolař Gába.

Prvních deset minut utkání přineslo vyrovnaný souboj a klasické seznamovací oťukávání. Žádné z mužstev nechtělo udělat zásadní chybu. Domácím se však nepodařilo toto předsevzetí vyplnit. V 11. minutě Pečínka na vlastní půli chybně rozehrál, poté sice útočícího protihráče dokázal zahnat vedle Bartošovy brány, míč však ani ve spolupráci s brankářem neuklidil do bezpečí, takže celá situace skončila faulem domácího strážce svatyně, žlutou kartou a nařízenou penaltou. Hostující Pavlásek však v jednom z rozhodujících momentů zápasu zcela selhal a na Bartoše vyslal pokutový kop nedůrazný a zcela špatně umístěný. Pečínka pak svou chybu ihned odčinil dlouhým pasem na Zbončáka, který se vlevo od pokutového území nenechal obrat o míč, přihrál před bránu Ansumovi a ten jej neomylně uklidil do sítě!

Hosté se však nevzdávali, minuty po obdrženém gólu hráli více než vyrovnaný part. Už ve 14. minutě si připsali svou možná největší šanci zápasu, Vaníček však po rohovém kopu zblízka hlavičkoval pouze do domácího gólmana. Následujících deset minut se pak více méně odehrávalo systémem Nový Bydžov zahrává roh či háže dlouhý aut, Dobrovice odvrací. Krátké období své převahy hosté nevyužili a ve 25. minutě byli podruhé potrestáni. Po akci Gáby, centru Miškovského a zblokované střele Patočky se míč vrátil zpět k Miškovskému, ten téměř od rohového praporku podruhé poslal míč do vápna a ten nečekaně zapadl k zadní tyči novobydžovské brány!

Hosté zareagovali ve 33. minutě prvním střídáním, navázat na převahu, kterou měli před druhým inkasovaným gólem, se jim ale už tolik nedařilo. Hra sice zůstávala nadále poměrně vyrovnaná, šance si již připisovali převážně jen domácí. Míč prolétl jen velmi těsně nad břevnem po útočné steči Zbončákově a pohotové hlavičce Miškovského. Po další Zbončákově akci a centru odvracel hostující obránce na poslední chvíli před oběma domácími hrotovými útočníky, takže nakonec brankáře překonal sám Zbončák, jeho střelu ale zastavila tyč .

V 61. minutě vystřídal střelce Miškovského rekonvalescent Čech a sotva se dostal na trávník, bylo na něm znát, že mu fotbal musel chybět. Hru domácích viditelně oživil, ať už pěknými střelami jako v 66. minutě či útočnými výpady jako v 72. minutě, kdy si vynutil faul těsně před hranicí vápna. Nepovedený brankářův odkop v následující minutě mohl potrestat Ansuma, jeho hlavička však těsně nadletěla břevno. Podruhé v zápase se Ghaňan dočkal v 80. minutě. Tuma centroval, Čech se k zakončení neprobil, míč se však dostal k volnému Ansumovi a ten již neváhal.

Hosté po třetím obdrženém gólu odpadli. V 84. minutě na půlce ztratili balón, nechali stopera Vladyku projít až do vápna a mazácky počtvrté překonat svého brankáře. A jen dvě minuty na to další uzdravený střídající hráč, útočník Bulíř, přešel od rohového praporku přes tři obránce, vrátil před bránu a Patočka míč z voleje napálil k levé tyči.

Slovo trenéra Jiřího Marušky: "Do zápasu jsme šli s vědomím tří porážek v řadě. Před zápasem jsme si řekli, že nesmíme inkasovat a musíme hrát vzadu naprosto jednoduše. Dařilo se nám to jen do desáté minuty, kdy Pečínka vyrobil naprosto hloupou hrubku a byla z toho penalta. Tu Bartoš chytil a hned z protiútoku jsme skórovali. Byl to pro vývoj utkání klíčový moment. Soupeř byl houževnatý a hra vyrovnaná. Další důležitý moment byl krásný gól Miškovského. Druhá půle z naší strany nebyla vůbec špatná a trpělivě jsme čekali na další gól, který přišel a najednou bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Bylo to pro nás důležité vítěztví. Jsem rád, že kluci zápas odjezdili a vrátili se k tomu poctivému pracovitému fotbalu. Pro náš tým bylo důležité, že do hry mohli již nastoupit rekonvalescenti Gába a Čech, který určitě naši hru výrazně oživil."

Výsledek 5:0 je vzhledem k průběhu celého zápasu pro hosty krutý. Pro domácí však znamená vydatnou vzpruhu po nevydařené sérii a povzbuzení do příštího, velmi těžkého utkání. Dobrovici čeká zápas na půdě Sparty Kutná Hora, momentálně nejlepšího celku divize C (Jirny do divize nepočítáme), který ji navíc v minulé sezóně, ještě v krajském přeboru, v obou zápasech porazil. Kutnohorští však v tomto kole nečekaně klopýtli a prohráli 3:0 na hřišti pardubického béčka. Tak tedy na shledanou v neděli 11. listopadu od 14 hodin na stadionu Sparty Kutná Hora.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice 5:0 RMSK Cidlina Nový Bydžov
Bartoš - Tuma, Vladyka, Mrvík, Pečínka - Cigánek (86' Beran), Gába, Patočka, Zbončák - Miškovský (61' Čech), Ansuma (81' Bulíř) Diváků:
180
J. Vaníček - Žalman, Matějka, Pavlásek, Novák – Labík (31' Tlustý, 62' Langr), O. Vaníček, Věchet, Tomeš - Bastin, Janouch (51' Dítě)
Branky: 12' Ansuma, 25' Miškovský, 80' Ansuma, 84' Vladyka, 86' Patočka
11' Pavlásek neproměnil pokutový kop