FK Dobrovice - SK VTJ Rapid Liberec

18.07.2013 Kategorie: Tým A

Omlazená Picava s chutí kombinovala, motala soupeři hlavy rychlými přihrávkami na jeden dotek, kolmicemi hravě překonávala nedůraznou obranu a během zápasu si několikrát vysloužila potlesk na otevřené scéně za předváděné individuální akce a fotbalovost. Její soupeř, nováček divize Rapid Liberec, se prezentoval bojácným výkonem, nedokázal se vyvarovat mnoha nepřesností, ze své obranné půle se dostával jen sporadicky a na konci mohl být rád, že neodjíždí s mnohem větším přídělem.

V podstatě jediné dvě příležitosti si hosté připsali hned zkraje zápasu. Ve 3. minutě to byla Herodesova křižná střela z hranice vápna, která těsně minula zadní tyč, a v 10. minutě nepřesná hlavička Hybnera po rohovém kopu. Ne že by Picava měla pomalý start, naopak. Od počátku zamkla Liberecké na jejich půli, a pokud dala hostům čichnout k balonu, bylo to buď po ojedinělých nevynucených ztrátách, anebo když se meruny zmocnil gólman hostí Zíka. Ani poté se však obvykle hosté z míče dlouho neradovali. Ve 13. minutě jej nepřesnou rozehrávkou lacino odevzdali, Patočka kolmicí mezi rozhozenými obránci oslovil Froňka a ten míč poslal pod padajícím gólmanem do brány.

Do konce prvé půle si střelec Froněk připsal další tři velké příležitosti. Ve 20. minutě po Vajglově centru zblízka hlavičkoval těsně mimo. Ve 31. minutě Golovko přesprintoval tři čtvrtě hřiště a našel Froňka centrem za obranu, jeho střelu ale gólman vyrazil. Tři minuty na to putoval míč po ose Golovko, Vajgl, Froněk a střelu posledně jmenovaného do šibenice brankář zázračně vytěsnil na roh. Když to nevyšlo Froňkovi, prosadil se gólem do šatny kolega Miškovský. Odvrácený Vajglův roh vrátil do vápna Novák, Herodes minul a na zadní tyči nehlídaný Miškovský na dvakrát po odrazu od břevna zvyšuje na 2:0.

Druhá půle změnila jen strany hřiště, obraz hry zůstal při starém a v 52. minutě domácí zvýšili už na 3:0. Bém obral protihráče, Froněk se nenechal zastavit Poživilem a Miškovskému na zadní tyči stačilo položit se hlavou do jeho centru a trefit bránu. Zaznamenal tak čtvrtý gól ve třech zápasech.

Ve zbytku rozhodnutého utkání se diváci dobře bavili, i když připomínal festival nevyužitých šancí. Novák na hranici vápna posunul Golovkovi, ten si místo střely kličkou položil gólmana a nechal přeběhnout obránce a z penaltového puntíku trefil levačkou břevno odkryté brány. Vladyka se po jediné minutě na hřišti mohl zapsat mezi střelce, místo toho ale uviděl žlutou, protože síť rozvlnil smečí á la Maradona. Boško v rychlém brejku nalezl nového muže v dobrovickém dresu, útočníka Michala Zemana, ten v běhu z první přestřelil zívající bránu. Po přímém kopu se míč dostal na zadní tyč k volnému Lukášovi, dobrovický kapitán ale místo střely zkoušel další příhru.

Utkání skončilo výhrou favorita, Dobrovice se udržela v čele tabulky divize C. Po zápasech s nesehranými mladíky Pardubic a s nováčky z Trutnova a Liberce ji v neděli 1. září čeká duel s Novou Pakou v jejím novobydžovském azylu.