Bývalý stoper FK Dobrovice Jiří Váňa ve 30 letech debutoval v první lize

22.07.2019 Kategorie: Tým A

V každém utkání v dresu FK Dobrovice Jiří Váňa vynikajícími výkony potvrzoval, že je mu Divize i ČFL malá. O tom, že by ale někdy nastoupil v naší nejvyšší fotbalové soutěži, se ale jistě neodvažoval snít ani on. A přesto se mu to ve 30 letech podařilo, když debutoval v 1. lize v dresu Jablonce, jehož je odchovancem. A hned na Spartě! „Trenér mi volal v pondělí do práce, ať přijdu v úterý na trénink. Dorazil jsem na něj obrovsky natěšený. Týden jsem odtrénoval a hrál na Spartě. Jsem odchovanec Jablonce a něco takového je opravdu sen. Zážitek na celý život! Snad nebude poslední, což se ještě uvidí," vyznal se hráč, který se v civilním životě živí jako projektant.

Do základní sestavy na hřišti Sparty mu pomohl nedostatek obránců v severočeském týmu. Zranění jsou Jakub Jugas, Vojtěch Kubista, Andriy Tsurikov a David Štěpánek. Navíc Plechatý, který v Jablonci hostuje právě ze Sparty, nemohl po dohodě klubů nastoupit. „Bylo to pro něj hodně těžké utkání. Myslím ale, že to zvládnul. Ve druhém poločase udělal hrubku, ale naštěstí jí neproměnili. Ale na to, že to byl jeho první ligový start a chodí do práce, tak si svoje odehrál. Chyby dělali všichni. Ale myslím, že nám pomohl. To bylo důležité,“ zhodnotil výkon Váni trenér Petr Rada.

Váňa do soboty proti ligovému týmu nastoupil jen dvakrát - v domácím poháru jako hráč Dobrovice a Mšena. V obou případech prohrál s Jabloncem. Teď právě v dresu severočeského týmu v nejvyšší soutěži debutoval. „Od 18 let, když jsem skončil v dorostu, tak jsem to měl jako koníček. Už to, že jsem se dostal do divize a jeden rok byl v ČFL, tak to pro mě byl splněný sen. A teď tohle…,“ popisoval Váňa.

AFK Tuchlovice 26.10.
vs. So