Celkově jsou třetí, na jaře ale čtvrtí od konce

24.05.2013 Kategorie: Tým A

Na jaře zatím jen 13 bodů, tedy čtvrtý nejhorší výsledek z celé divize C. Taková je statistika našeho sobotního soupeře. Jiskra Mšeno, tým z předměstí Jablonce nad Nisou a farma tamního prvoligového mužstva, na jaře rozhodně není, co byla na podzim. Po zimě druhý celek soutěže si podprůměrnými jarními výsledky zkazil vyhlídky na vytyčený postup do ČFL (pokud Jirny postup odmítnou, rozhodne se mezi stříbrnými celky všech tří českých divizí) a dost možná neudrží ani současnou bronzovou příčku, na kterou už dotírá překvapení jara Nová Paka

Mšeno v zimní pauze vyměnilo trenéra, větší změny ale kádr nedoznal. Jeho hlavními oporami jsou nadále gruzínský gólman Kobachidze a stoperská dvojice Ginzel, Váňa. Především směrem dopředu je mužstvo hojně doplňováno hráči jablonecké juniorky. I přesto je jarní mšenské skóre 13:16 a tým, se kterým Dobrovice na podzim dokázala uhrát bezgólovou remízu, nebude tentokrát favoritem.

Ani Dobrovice na jaře úplně nezáří, v posledních šesti kolech však uhrála 11 bodů, tedy o 5 více, než Mšeno. Do zápasu s jabloneckým týmem půjde se sebevědomím posilněným výhrou v Turnově a o další bodík vzdálenější sestupovému pásmu. Jejím pověstným trumfem v rukávě mohou být i domácí diváci, pokud ovšem v sobotu 25. května od 17 hodin dorazí na Dobrovický městský stadion.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.