Dobrý výkon v Zápech na body nestačil

10.04.2017 Kategorie: Tým A

SK Zápy - FK Dobrovice 1:0 (0:0)

Dobrovice přijela do Záp s vědomím lepšího vzájemného výsledku z podzimního střetnutí, kdy v základní hrací době doma uhrála remízu 2:2 a poté získala bonusový bod za vítězství v penaltovém rozstřelu. Hřálo ji také vítězství 2:0 z posledního utkání s Chrudimí. O motivaci měli Dobrovičtí rovněž postaráno, neboť v případě vítězství za tři body by právě svého soupeře předstihli v třetiligové tabulce. Vítězství však potřebovali také domácí, na jaře totiž už třikrát prohráli. O náboj zápasu tedy bylo bohatě postaráno.

Bohužel, hlavně ze začátku střetnutí tomu výkon ani jednoho z mužstev nenasvědčoval, hrál se fotbal bez výraznějších šancí, kdy většina akcí končila už ve svém zárodku ve středu hřiště. Až ve 24. minutě domácí kanonýr Matějka prošel středem hřiště snadno přes Routka a z hranice šestnáctky vyslal povedenou střelu k tyči, kterou Bartoš dokázal vyškrábnout na roh. Ve 36. minutě pěknou střelou z hranice pokutového území se po zaváhání Routka prezentoval Putz. Bartoš skákal robinzonádou po míči, ale zasahovat nakonec nemusel – balón proletěl těsně vedle tyče. Dobrovičtí poprvé zahrozili až v 38. minutě, ale hned z toho byla jasná gólová šance. Eliáš pláchl domácí obraně, odcentroval na Golovka, který ve vápně ještě přiťukl úplně volnému Strnadovi. Ten však šanci zazdil, když zblízka přestřelil prázdnou bránu.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako ten první. Zápy sice hráli většinu času na polovině hostí, do šancí se ale prakticky nedostávali, a tak si Bartoš poprvé sáhl na míč až v 62. minutě, kdy ho zalehl před dotírajícím Putzem. Domácí se tak branky dočkali až v 78. minutě. Do té doby velmi dobře hrající Tvaroha minul při odkupu míč, čehož využil Hakl a bez váhání poslal z první míč střelou na zadní tyč za Bartošova záda. V 86. minutě měl šanci vyrovnat Lukáš, ale z dobré pozice hlavičkoval nepřesně. Dobrovice vrhla všechno do útoku, ale místo vyrovnání mohla ještě v 89. minutě inkasovat druhý gól. Putz ale gólovou pojistku v dobré šanci odmítl. O utkání tak rozhodla efektivita obou mužstev - zatímco hostující Strnad svou velkou příležitost nevyužil, domáci Hakl se nemýlil a vystřelil Zápam tři body.

Branka: 78. Hakl

SK Zápy: Straka – Hakl, Petrů, Pávek, M. Novák – Veselý (59. Vorasický), Kovařík (79. Pavlík), Jelínek, Svoboda – Putz (90.+1 M. Doležal), Matějka (87. Hejný)
FK Dobrovice: Bartoš – Peljak, Routek, Lukáš, Tvaroha – Golovko (74. Osvald), Žaloudek, Eliáš, Vajgl (66. Bernát) – Strnad (66. Volf), Đorđević (83. Zikmunda)