Dobrovičtí bohužel obsadili na turnaji v Benátkách poslední, čtvrté místo

29.07.2021 Kategorie: Tým A

V osmém ročníku fotbalového turnaje O pohár starosty města - Memoriálu Jaroslava Krále se radovali fotbalisté rezervy Mladé Boleslavi. Pořadatelské Benátky nad Jizerou skončili na druhém místě kvůli prohraném finálovému penaltovému rozstřelu.

V prvním semifinálovém utkání Benátečtí vyzvali geograficky nejbližšího soupeře z Horek nad Jizerou. Od úvodních minut také diktovali tempo hry a o přesvědčivé výhře 5:2 rozhodli prakticky již v prvním poločase. Ve druhém semifinálovém utání Ve druhém utkání si mladoboleslavské béčko poradilo s Dobrovicí 3:0. Bronz nakonec brali horečtí fotbalisté, kteří zvítězili nad Dobrovicí 3:2. Ve finálovém utkání dlouho vedly Benátky nad Jizerou nad rezervou Mladé Boleslavi díky brance nigerijského útočníka Jimmyho, hosté vyrovnali Snížkem až v samém závěru a poté zvládli i penaltový rozstřel, tudíž mohli vítězný pohár zvednout nad své hlavy. nastoupili dobrovičtí fotbalisté proti béčku FK Mladá Boleslav.

Semifinále

SK Benátky – FC Horky nad Jizerou 5:2 (2:0)
Branky: 7. Košek, 32. Zoubek, 48. M. Macek, 54. Jimmy, 58. Zabilanský – 46. Bakayoko, 56. Kovalov

FK Dobrovice – FK Mladá Boleslav B 0:3 (0:0)

Branky: 49. Nykodým, 79. a 82. Svoboda

FK Dobrovice: Bartoš – Zelinka, Macko (25. Havlát) , Mar. Sedláček, Klain (46. Prskavec) – Kopecký, Kučera, Kořínek, Korec – Volf (46. Tomíček), D. Miškovský (75. Volf)

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran. První větší šanci měli boleslavštví mladíci a to střelou zpoza vápna, kterou Bartoš kryl. Poté se ukázala Dobrovice a několik slibných akcí utnul praporek pomezního. Po další svižné akci po pravé straně se dostal ve 25. minutě Korec po nahrávce od Volfa do velkého vápna, kde byl faulován a pískala se penalta. Tu bohužel neproměnil  kapitán David Miškovský. Do konce poločasu ještě několikrát boleslavští mladíci zahrozili střelami ze střední vzdálenosti, ale Bartoše nepřekonali. Druhý poločas pro Dobrovici nezačal dobře. Ve 49. minutě se na levé straně uvolnil hráč a prošel až do vápna, kde po sérii odrazů se nejlépe zorientoval útočník Mladé Boleslavi Nykodým a s pomocí teče překonal golmana Bartoše. Další šance MB zůstaly nevyužity. V 60. minutě po standartní situaci měl šanci Kopecký, ale trefil pouze z ostrého úhlu boční sít. V závěru měli mladíci z Boleslavi více sil a také to potvrdili gólově, kdy zvýšili během pár minut na 3:0 a zbytek zápas si už pohlídali s míčem na svých kopačkách.

Utkání o 3. místo

FC Horky nad Jizerou - FK Dobrovice 3:2 (3:0)
Branky: 9. Mynář, 36. Bakayoko, 43. Krčmář – 46. Bartoš, 64. Tomíček

FK Dobrovice: Kocmich – Prskavec, Kořínek (46. Tůma), Mar. Sedláček (10. Havlát), Klain – Kopecký, Kučera, Zelinka (5. Svoboda), Korec (55. Bartoš) - Volf, Tomíček

Zápas o 3. místo, který se hrál 2x35 minut, začal půl hodiny po semifinálovém utkání s Mladou Boleslaví a na hráčích byla znát únava z předešlého utkání, proto tempo zápasu připomínalo spíše trénink. Trenér Murárik musel sáhnout během úvodních 10 minut hned dvakrát do sestavy, když musel kvůli zranění stáhnout ze hřiště Zelinku a Marka Sedláčka. Hra byla spíše vyčkávanou na chybu jednoho z týmů. Té se dopustili v 10. minutě při standardní situaci dobrovičtí, když nechali zcela osamoceného Mináře, který situaci využil a hlavičkou do protipohybu golmana Kocmicha otevřel skóre utkání. Ve 20. minutě po faulu na Volfa kopal přímý kop zpoza vápna Korec, který už už slavil, ale golman Horek vytasil skvělý zákrok a vyškrábl míč na roh. Poté měli horečtí další šance, které zastavila branková konstrukce. Bohužel se Horkám podařilo do poločasu vstřelit ještě dvě branky, když se trefili Bakayoko a Krčmář. Druhý poločas přinesl zajímavější momenty. Horky většinu poločasu držely míč ve své moci, dostávali se i do obrovských šancí, ale buď zasáhl Kocmich nebo branková konstrukce. Výsledek zápasu už vypadal jednoznačně 3:0, ale přeci se dobrovičtí povedenými kombinacemi dostali na dostřel Horek. Nejpreve na 1:3 po pěkné akci na pravé straně snížil Bartoš a o několik minut později samostatným nájezdem Tomíček přiblížil dobrovické na dostřel jedné branky. Bohužel, moc času na vyrovnání už Dobrovici nezbývalo, a tak tento ročník zakončili dobrovičtí na 4. místě.

Finále

SK Benátky – FK Mladá Boleslav "B" 1:2 (1:0) po pen. (na penalty 10:11)
Branky: 8. Jimmy – 89. Snížek

Sestvavy týmů na turnaji:

SK Benátky: Straka, Šíma, Jíra – Holeček, Kopa, Glöckner, Kysela, Slicho, Šimeček, Zoubek, Boček, O. Šimek, J. Šimek, Zabilanský, Bodlák, Košek, Komma, Jimmy, Váňa, Outěřický, Mansfeld, M. Macek, O. Macek.
FC Horky: Durov, Gabriel – Prokorát, Novák, Krčmář, Fortunat, Matoušk, Mynář, Pánek, Livora, Yaroshenko, Borek, Machů, Kovalov, J. Horák, Bakayoko, Baisa, Dudla.
FK Dobrovice: Bartoš, Kocmich – D. Miškovský, Volf, Zelinka, Korec, Kopecký, Mar. Sedláček, Klain, Kučera. Kořínek, Macko, Prskavec, Tomíček, Havlát, Svoboda.
FK Mladá Boleslav "B": Šerák, Lichtenberg – Tichý, Novák, Plucha, Kohout, Moravčík, Nykodým, Filip, Svoboda, Pechanec, Velička, Coňk, Novotný, Snížek, Kareš, Bejbl, Rulc, Majer, Vlk, Leil, Slabyhoud, Zahustel.

Konečné pořadí turnaje:

1. FK Mladá Boleslav "B"
2. SK Benátky nad Jizerou
3. FC Horky nad Jizerou
4. FK Dobrovice

Individuální ceny turnaje:

Nejlepší střelec: Jimmy Peremene Gidion (SK Benátky)
Nejlepší hráč: Svoboda Tobias (FK MB "B")
Nejlepší brankář: Šerák Jáchym (FK MB "B")

FK Kosoř 0
FK Dobrovice