Dobrovičtí muži doma porazili rezervu Českého Brodu

21.10.2021 Kategorie: Tým A

FK Dobrovcie - SK Český Brod B 4:2 (2:2)

V utkání 12. kola krajského přeboru přivítali dobrovičtí fotbalisté na svém stadionu rezervu Českého Brodu, která se pohybuje ve spodní části tabulky.

Proto možná trochu překvapivě šli do vedení právě hosté, když v 8. minutě zmrazil diváky Makovský hlavičkou po centru z levé strany – 0:1. Picava měla poté dvě velké šance, ale v obou případech Volf neuspěl. Vzápětí po obdržené brance hlavičkoval po pasu od Michala Sedláčka do břevna a ve 23. minutě poslal samostatný nájezd těsně vedle. Poté přišla rychlá změna skóre. Ve 30. minutě vyslal Marek Sedláček dlouhým pasem Nováka, který poslal od brankové čáry zpětný centr, který Michal Sedláček zpracoval a uklidil o břevno za čáru – 1:1. Za tři minuty vybojoval míč Korec, který posunul na Michala Sedláčka a ten připravil hezkým pasem do běhu Kopeckému, který si poradil a překonal hostujícího brankáře - 2:1. Vzápětí přišel další náznak šance, ale místo střely zvolil Novák přihrávku pod sebe, kterou hosté přečetli a odvrátili na roh, který se dobrovickým nepovedl a místo ohrožení branky českobrodští podnikli rychlý brejk a předvedli menší brazilskou tiki taka až do prázdné branky - 2:2.

Trenér Murárik nebyl spokojen s prvním poločasem a připravil do druhé poločasu dvě střídání, dolů šli Machů s Kučerou, které nahradili Klain a Tomíček. A druhý poločas začali dobrovičtí jak nejlépe mohli. Kopecký dostal přihrávku, navedl si míč a vystřelil zpoza vápna krásně do šibenice a překonal tak bezmocného brankáře hostí - 3:2. V 57. minutě po centru z levé strany musel prokázat své kvality Kocmich a skvělým zákrokem po hlavičce hostů zabránil gólu, následnou dorážku už domácí nedovolili a odkopli do bezpečí. V 64. minutě domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když na pravé straně po autovém vhazování prodloužil Volf na velké vápno a zcela osamocený Michal Sedláček se z voleje trefil na přední tyč - 4:2. Poté se už pouze pálili šance. Dvě tutovky neproměnil zblízka Volf a střídající Tomíček po ťukesu s Kořínkem a Novákem napálil tyč.

„Na to, jak je Český Brod dole, tak mě hodně překvapil běhavým fotbalem. Dá se říct, že to byl nejlepší soupeř, který sem na podzim přijel,“ vysekl hostům, kteří neměli na lavičce ani trenéra, poklonu Ondřej Murárik. "V prvním poločase nám nefungoval pohyb středové řady, museli jsme to přeskupit a druhou půli jsme měli pod kontrolou. Šancí bylo na dva zápasy, bohužel jsme jich hodně promarnili,“ dodal trenér Ondřej Murárik.