Dobrovičtí muži souboj o první místo výsledkově nezvládli a prohráli gólem z 90. minuty

16.05.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FC Velim 1:2 (0:1)

Ve 25. kole přivítali dobrovičtí na svém pažitu vedoucí tým FC Velim. Přímý souboj o první místo v krajském přeboru sliboval zajímavý souboj a zápas také přilákal 250 zvědavých diváků, kteří byli zvědaví, jak souboj dopadne a jak ho dokáže ukočírovat ligový rozhodčí Petr Hocek. První náznak šance utkání měli hosté hned ve 2. minutě, kdy se dostal ke střele Martikán, ale vystřelil nad. O pár minut později z podobné situace pálil Kukal, ale také nad. Poté se dostali ke slovu domácí a v 7. minutě si Michal Sedláček před vápnem zpracoval míč na prsa a z voleje vypálil těsně vedle. V 11. minutě se po rohovém kopu dostal Kořínek k odraženému míči a vystřelil, jeho několikrát tečovanou střelu chytl Drápela až na brankové čáře. V 15. minutě dlouhý míč od kapitána Petrů nedokázali naši stopeři dostat do bezpečí a Kukal se protáhl mezi nimi a překonal nadvakrát Bartoše. Ve 26. minutě se dostal do obrovské příležitosti Volf, ten přehodil Drápelu, ale trefil pouze břevno a míč se odrazil od něj do rukou Drápely. Po sérii několika rohů se dostal ve 30. minutě k zakončení Tomíček, ale z malého vápna těsně minul tyč. Po zbytek prvního poločasu se už nic nestalo a Velim tak šla do kabin za jednobrankového vedení. Ve druhém dějství přišlo první ohrožení branky domácích, kdy se Michálek postavil ke standardní situaci z velmi dobré pozice, ale minul Bartošovu branku. Po chvilce se dostal do šance opět Kukal, který dělal velké problémy domácím, ale jeho hlavička mířila nad. Dobrovičtí se dočkali v 67. minutě, kdy po nadýchaném centru Michal Sedláčka na zadní tyč, kam si naběhl Novák, ten však trefil pouze tyč, následně se míč odrazil přímo k Markovi Volfovi a ten propálil Drápelu a srovnal stav utkání. Domácí borci se tlačili do zakončení a touhou vstřelil vítězný gól, ale hosté zodpovědně bránili a čekali na brejkové situace. V 78. minutě vyrobil před vápnem chybu Marek Sedláček, po které se dostal Dudek do velké šance, ale Bartoš skvěle zasáhl. Další ohrožení branky přišlo krátce poté, kdy v 80. minutě se po centru dostal k zakončení hlavičkou z malého vápna Michálek, ale Bartoš jeho střelu snadno kryl. Běžela poslední minuta utkání, kdy Michal Sedláček rozehrál standardní, kterou hosté nadvakrát odvrátili, přišel dlouhý míč za posledního domácího hráče a Němec pelášil od půlící čáry zcela osamocen na Bartoše, kterého překonal a upravil na konečných 1:2.

Ve středu zajíždíme k semifinále poháru SKFS do Hřebče, kde hrajeme utkání od 18:30. Příští týden zajíždí dobrovičtí v sobotu 21.5. do Hvozdnice, kde hraje Povltavská B. Nečeká nás rozhodně nic lehkého, jelikož už několik utkání chodí za B tým hráči z A-týmu, který hraje ČFL, tak uvidíme kolik se jich objeví v sestavě proti nám od 17:00.

Branky: 67. Volf - 15. Kukal, 90. Němec

FK Dobrovice: Bartoš(C)- Prskavec, Marek Sedláček, Vrána, Pečínka - Novák, Kořínek, Michal Sedláček, Korec (66. Kučera) - Tomíček (77.Machů), Volf

FC Velim: Drápela - Náděje, Petrů(C), Martikán, Kosina - Kmoch, Kukal (85. Věříš, 90. Kasal) Michálek, Záhora, Vokřál - Dudek (86. Němec)