Dobrovičtí nestačili v přípravě na druholigové Ústí nad Labem

28.02.2019 Kategorie: Tým A

FK Arma Ústí nad Labem - FK Dobrovice 4:0 (1:0)

V dalším přípravném utkání se dobrovičtí utkali v Ústí nad Labem s tamní druholigovou Armou a odjížděli s možná až příliš krutým výsledkem, který neodpovídal obrazu hry, ale hosté se nedokázali vyvarovat hrubek v defenzivě a domácí je za to potrestali.

Utkání se odehrálo mezi vápny s větším držením míče na domácích kopačkách. První vážnější akce se udála až ve 20. minutě a hned z toho byl bohužel míč v dobrovické síti. Z pravé strany odcentroval do vápna domácí Dvořák, našel domácího Krátkého, který nejprve hlavou zamířil do břevna a následnou dorážkou už zakončil k tyči a poslal domácí do vedení. Ve 22. minutě po rychlé z vlastní půlky kombinovala trojice Klain, Volf, Valenta, jehož ránu z 18 metrů k levé tyči domácí branky ale Tvrdoň pohotově vyrazil na roh. Ve 30. minutě po rohu Valenty se dostal po závaru před brankou k skákavému míči Osvald a jeho rána z voleje z 18 metrů minula domácí levou šibenici doslova o decimetry. Místo vyrovnání ale mohly domácí naopak zvýšit vedení, kdy po chybě v hostující rozehrávce šel domácí Krátký sám na Bartoše, který ale jeho nájezd skvěle vychytal. Ve 34. minutě se domácí opět prosadili po centru do vápna, svou hlavičku ale Nágl nedokázal usměrnit mezi tyče Bartošovy svatyně. Ve 38. minutě se individuálně prosadil Valenta, ale jeho rána z pravé strany šla mimo branku domácích.

Druhý poločas začal několika střídáními na obou stranách a domácím se brzy podařilo navýšit svůj náskok, když po dlouhém míči do vápna zůstal zcela sám osamocený domácí hráč před Bartošvou brankou a umístěnou střelou ze 14 metrů mířil přesně k levé tyči na 2:0. Za další tři minuty to již bylo 3:0, když rychlou kombinaci domácích zakončil Matějka do protipohybu brankáře Truksy. V 62. minutě po brejku do otevřené obrany se domácí prosadili hlavou na přední tyči, ale Truksa skvěle vyrazil reflexivně na roh. V 64. minutě opět po centru domácích z pravé strany chytá Truksa střelu z 12 metrů u pravé tyče. V 76. minutě opět po rychlé kombinaci šli domácí do zakončení, ale Truksa opět chytil u pravé tyče. V 78. minutě po další kombinaci se prosazují domácí další střelou z 20 metrů a Truksa je opět na svém místě. V poslední desetiminutovce měli hosté dvě dobré šance, ale bohužel se ani jednou neprosadili. V 80. minutě po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Sodoma, ale jeho ránu u pravé tyče skvěle chytil domácí Lindr, z následné dorážky se prosadil Petrlák další ránou  k pravé tyči, kde opět skvěle zasáhl domácí Lindr. Kalich hořkosti po pro hosty velmi nevydařeném druhém poločase završili domácí čtvrtou brankou v dobrovické síti, kdy po chybě v rozehrávce Malého šel domácí útočník sám na Truksu a prostřelil ho na konečných 4:0. Po nadějném prvním poločase se hostujícímu mužstvu vůbec nedařilo ve druhém poločase a konečný výsledek hovoří za vše.

FK Dobrovice: Bartoš (46. Truksa) – Novák (60. Malý) Soběslav, Kühnel (46. Routek), Tvaroha (60. Vajgl) – Valenta (46. Fotr), Petrlák, Žaloudek. Osvald, (60. Žižka), Klain (46. Petlička) – Volf (46.Sodoma)

V generálce před začátkem ČFL se utkají dobrovičtí s ambiciózním nováčkem divizní skupiny C FK Přepeře, za něž nastupuje několik bývalých dobrovických hráčů (Sedláček Marek, Schubert, Synek atd.). Utkání se hraje v sobotu 2. března, čas a místo bude ještě upřesněno.