Dobrovičtí po velkém boji potvrdili roli favorita a porazili poslední Živanice

26.09.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Sokol Živanice 2:1 (1:1)

Souboj druhé Dobrovice a posledních Živanic v 7. kole ČFL na papíře sliboval hru kočky s myší, ale jak praví klasik, šedivá je teorie a zelený je strom života, takže se nakone domácí museli o tři body rvát až do poslední minuty zápasu. Domácí se sice díky Somodovi objevili již ve 3. minutě v solidní šanci, ale první gól vstřelil nováček ze Živanic, když se v 7. minutě vydal k dobrovické brance hostující Pavel Štěpánek a utěšenou střelou vymetl šibenici Bartošovy branky. Dobrovičtí hráči byli rychlou inkasovanou brankou očividně zaskočeni a dlouho se jim nedařilo vypracovat si lepší střeleckou příležitost. Zato hosté mohli přidat ve 37. minutě druhý gól, ale výbornou střelu Herzána neméně výborným zákorkem vyrazil brankář Bartoš. V poslední pětiminutovce prvního poločasu všah domáci předvedli tlak, který nakonec přeci jen po šancích Tvarohy a Volfa přetavil do vyrovnání ve 45. minutě Radek Žaloudek, kterému posadil míč na hlavu po rohovém kopu Tomáš Osvald.

Kdo čekal, že Dobrovice ve druhém poločase svého soupeře dorazí, musel být překvapen. Hosté na hřišti rozhodně nehráli druhé housle a v 70. minutě mohli jít dokonce znovu do vedení. Zblízka nejdříve neprotlačil střelu Ptáček, z dorážky trefil tváří v tvář domácímu brankáři jen jeho nohy Kakrda. O pět minut později se přeci jen vedoucí branky dočkali domácí. Obrana hostů špatně vystoupila a Žaloudek ji přelstil dloubákem na Tvarohu, jehož skvělou přihrávku pod sebe využil bombou pod břevno služebně nejstarší hráč dobrovického klubu David Miškovský. Těsně před konecm byli hosté blízko vyrovnání, když Petrus nasprintoval podpořit spoluhráče do útoku a hlavičkou z malého vápna minul odkrytou část branky jen o píď. Podobně si vedl i Petlička v poslední šanci zápasu, jehož křižná střela o centimetry minula branku hostí. Druhý tak porazil posledního, ale bylo to vydřené vítězství po velkém boji. Sokol Živanice se rozhodně nemusel za svůj výkon stydět. Rychle získané vedení po Štěpánkově trefě do šibenice držel až do nastavení prvního poločasu, kdy domácí Žaloudek hlavičkou po rohu vyrovnal. Zápas pak rozhodla krásná kombinační akce dobrovických fotbalistů čtvrt hodiny před koncem, zakončená Miškovským.

FK Dobrovice - TJ Sokol Živanice 2:1 (1:1)

Branky: 45+1. Žaloudek, 75. Miškovský – 7. Štěpánek

FK Dobrovice: Bartoš – Novák I, Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr (60. Kostka), Žaloudek, Osvald (90.+1 Novák II), Bernát (60. Petlička) – Volf (89. Malý), Sodoma (55. Miškovský).

TJ Sokol Živanice: Hrnčíř – Buriánek (46. Živný), Košťál, Staněk, Motyčka – Herzán, Gorol – Polák (81. Hundák), Kakrda, Ptáček – Štěpánek (78. Petrus)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice
TJ Slovan Velvary