Dobrovičtí si v krajském přeboru doslova smlsli na Lhotě

29.09.2021 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Lhota 8:0 (2:0)

Dobrovičtí věděli, že pokud chtějí naplno bodovat, musí podat dobrý výkon a nepodcenit soupeř ze spodní části tabulky. Hned v 1. minutě utkání se Tomíček obtočil okolo obránce ve velkém vápně a místo střely z dobré pozice zvolil přihrávku pod sebe, kterou hosté přečetli a míč odvrátili míč do bezpečí. Vzápětí na druhé straně po faulu domácích měli hosté k dispozici standardní situaci z dobrých 22 metrů a Bartoš se musel činit a vytlačit míč na roh. V 5. minutě měli velkou šanci hosté. Po špatné rozehrávce od Tomašova šli do přečíslení 3 na 2, kterou ale naštěstí pro domácí nevyřešili dobře a přestřelili z hranice velkého vápna. Ve 13. minutě se Volf po autu z pravé strany obtočil na hranici velkého vápna a zamířil krásně na zadní tyč - 1:0. Hra byla poté vyrovnaná uprostřed hřiště. Domácí měli tentokrát problém zařadit větší rychlost a kombinace byly vždy včas zastaveny hráči Lhoty, kteří se první poločas stíhali posouvat a vykrývat prostory. Za zmínku stojí akce ve 25. minutě, kdy Kořínek vybídl skvěle Tomíčka, ten přihrával na Nováka, který trestuhodně přestřelil. Ve 40. minutě po rohovém kopu Michala Sedláčka hosté nedokázali odvrátit míč z malého vápna, kdy jeden z hostujících hráčů si nastřelil ruku a Tomíček se zmocnil osamoceného míče a z metru překonal brankáře - 2:0. Ihned po rozehrávce mohli hosté ještě před poločasem zkorigovat stav ze standartní situace ze strany, kde domácí neobsadili hráče na zadní tyči, který mířil na protější tyč Bartošovy branky, ale jen těsně minul.

Druhý poločas začali hosté více s míčem na svých kopačkách, ale bez vetší šance. Za zmínku stojí až akce v 60. minutě, kdy po kombinaci na levé straně dostal Kopecký přes dva hráče míč do lajny na rozběhnutého Tomašova, který naservíroval centrem míč Tomíčkovi, který neměl problém usměrnit míč za záda hostujícího brankáře. Za 10. minut se kopala penalta po faulu na Marka Volfa, kterou Michal Sedláček s přehledem proměnil. Hosté byli za stavu 4:0 odevzdaní a neměli chuť vyrážet do dalších útoků. A tak přišla vražedná pětiminutovka v podání domácích. Tu načal v 77. minutě Tomíček , kdy dostal krásnou průnikovou přihrávkou od Volfa, udělal brankáři kličku a skóroval do prázdné branky. Za dvě minuty po centru Nováka vznikly před brankou hostů zmatky, které využil nejlépe Tomíček a prostřelil gólmana. Do otevřené obrany vybídl Korec do sprintu Klaina z půlky hřiště, který utíkal sám na brankáře a místo střely zvolil přihrávku do prázdné branky pro Volfa, který skluzem uklidil míč do brány. Za pouhých 20 vteřin udělali hosté další chybu v rozehrávce, kterou přečetl Černý, předal Volfovi a ten přenesl na Korce do lajny, udělal kličku obránci a přihrál pod sebe na Tomíčka a ten bez problémů proměnil. V 88. minutě po přetaženém centru Prskavce měl obrovskou šanci Korec, který pálil z voleje a hostující brankář s pomocí břevna uchránil svůj tým před dalším gólem. Po této šanci se už čekalo jen pouze na hvizd rozhodčího, aby ukončil utkání.

Branky: 40., 60., 77., 79. a 82. Tomíček, 13. a 82. Volf, 70. z pen. Sedláček

FK Dobrovice: Bartoš (C) – Prskavec, Marek Sedláček, Pečínka, Tomašov (70. Klain) – Novák, Kořínek (66. Machů), Michal Sedláček (77. Černý), Kopecký (70. Korec) – Volf (84. Zelinka), Tomíček.
SK Lhota: Tůma – Bittengel, Zadina, Havlíček, Sedláček F. – Danylych (62. Čermák), Kasík (83. Kárník), Hájek (C), Neumann – Zíka (71. Adam), Kaválek (84. Timighe)

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.