Dobrovičtí slaví dvoubodové vítězství nad lídrem ze Záp

14.05.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Zápy 1:0 n.p. (0:0)

Dobrovičtí fotbalisté si připsali sice ne úplný, ale přesto velmi cenný skalp vedoucího mužstva ČFL, když poprvé v sezóně vyhrávají penaltový rozstřel. Dobrovičtí sice už čtyři zápasy (přesně 392 minut) neskórovali, ale tři z těchto zápasů skončily bezbrankovými remízami. Více šancí v utkání přitom měli hosté ze Záp. Hned v 11. minutě si Václav Svoboda po skvělé přihrávce Jana Jelínka posadil obránce na zadek, protáhl se až před brankáře Bartoše, tváří v tvář ho však po zemi nepřekonal. Z dorážky pak vysoko přestřelil Matějka. O dvě minuty později přišel další skvělý zákrok domácího brankáře, když po rohovém kopu zpod břevna jednou rukou vyškrábl prudkou hlavičku Jiřího Dubna. V 15. minutě se Jan Jelínek, jehož v přípravě zkoušela prvoligová Boleslav, probil přes Routka a zblízka chtěl obstřelit Bartoše. Nemířil však přesně. Hosté v této fázi utkání zatápěli pod kotlem, první šance domácích přišla až v 38. minutě od skórování je ale dělilo jen pár centimetrů. Marek Volf utekl Pávkovi a své sólo ozdobil parádní střelou kolem brankáře Frydrycha, jehož zachránila tyč.

Brankovou konstrukci zápského brankáře trefila i první šance domácích ve druhém poločase. To Osvald zakončil rychlý brejk výstavní střelou, která olízla břevno Frydrychovy brány. V 55. minutě Osvaldův hezky zakroucený roh hlavičkoval Sodoma napříč bránou těsně vedle zadní tyče. Zatímco v prvním poločase měli šance převážně zápští fotbalisté, ve druhém poločase se karta úplně obrátila. V 67. minutě Volf ideálně křížnou přihrávkou uvolnil Sodomu, který postupoval ze strany sám na brankáře a znovu těsně minul zadní tyč. To byla poslední závěžnější sitauce utkání, ke slovu se tak dostali penalty, v případě dobrovických již počtvrté z posledních šesti utkání. V rozstřelu se nemýlil ani jeden z pěti dobrovických střelců, zatímco zápský Hašek ve druhé sérii zaváhal, a tak bod navíc zůstal v Dobrovici.

FK Dobrovice - SK Zápy 1:0 n.p. (0:0)

FK Dobrovice: Bartoš – Kühnel, Routek, Soběslav, Klain – Petlička (81. Fotr), Žaloudek, Petrlák, Osvald (81. Bernát) – Volf (73. Tvaroha), Sodoma

SK Zápy: Frydrych – Hašek, Duben, Pávek, Hakl – J. Jelínek, M. Jelínek, Putz (62. Dias), Svoboda (87. Hron) – Jukl (73. Fabián), Matějka (88. Macek)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice 25.05.
vs. So