Dobrovičtí v krajském přeboru dál válí, proti Poříčí si připsali třetí výhru v řadě a ještě neinkasovali

30.08.2021 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 3:0 (2:0)

Dobrovičtí fotbalisté dobře vstoupili do utkání a hned ve 2. minutě po rohu Michala Sedláčka se na přední tyči uvolnil Pečínka a hlavičkou prověřil gólmana hostí, který musel ukázat své schopnosti. V 10. minutě hlavičkoval Volf po centru Michala Sedláčka. V 15. minutě po dalším rohu se Pečínka dostal opět k zakončení na přední tyči, ale bez efektu. O minutu později Marek Sedláček vyvezl míč na útočnou polovinu, pohybem pokračoval dopředu a dostal dobrý pas od Prskavce do vápna, následnou kličkou obelstil obránce, kterému nezbylo než ho zastavit za pomoci nedovoleného zákroku, po kterém se kopala penalta. Té se chopil bratr faulovaného Michal a penaltu proměnil. Poté se hra uprostřed hřiště vyrovnala, ale Poříčí bylo bezradné ve finální fázi. Rozruch přinesla až 39. minuta, kdy po chybě v rozehrávce hostů vybojoval míč Volf, přistrčil na Michala Sedláčka a ten vystřelil, ke zblokované střele se dostal opět Volf, ale svou střelou trefil jen tyč z vnějšku. Další chybnou rozehrávku hostů ve 45. minutě zachytil Kořínek pro Volfa, ten si navedl míč doprostřed hřiště a z dobrých 25 metrů se krásně trefil do šibenice.

Hosté si v poločasové přestávce vyslechli slovní sprchu od trenéra a při vstupu do 2. poločasu to na jejich aktivitě bylo znát. Ve 48. minutě po rohu vznikl závar před Bartošem, ale hosté nezakončili. Více ohrozit branku domácích ale nedokázali. Tlak polevil až kolem 60. minuty, kdy po rohu domácích pouštěl na přední tyči Pečínka a Marek Sedláček střílel s pomocí teče nad branku. V 70. minutě po centru Tomašova na zadní tyči volný Machů střílel z voleje do boční sítě. Čas něco udělat s výsledkem hostům rychle docházel a na jejich hře byla znát zbrklost v rozehrávce. V 81. minutě se dostal do vápna střídající Zelinka, který byl faulován a i když pomezní rozhodčí Nehasil byl od incidentu necelých 5 metrů, tak jeho praporek zůstal dole a penalta se nepískala. O 5 minut později po dlouhém odkopu Pečínky a prodloužení Volfem šel Tomíček do běžeckého souboje, při snaze vrátit míč na Volfa hosté přihrávku ztečovali na zcela volného Zelinku, který nadvakrát překonal golmána a upravil na konečných 3:0.

Za týden jede Dobrovice do Hřebče, která je posílena o ligové borce Jablonského s Podaným. Uvidíme jestli si s nimi dobrovičtí poradí. Utkání se hraje v sobotu 4. září již dopoledne od 10:15.