Dobrovičtí v těžko koukatelném utkání podlehli Brozanům

12.04.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Sokol Brozany 0:1 (0:1)

Dobrovičtí fotbalisté nastoupili za krásného slunečného počasí ve středu 11. dubna na svém stadionu v dohrávce 19. kola ČFL proti Sokolu Brozany a šlo o jedno z jejich nejhorších vystoupení od postupu do třetí nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže.

Ten, kdo přišel do ochozů dobrovického stadionu s mírným zpožděním, přišel o rozhodující moment celého utkání. Už v 5. minutě totiž zahraniční spolupráce zajistila hostům rychlé vedení. Domácí pouze odvraceli několik centrů do šestnáctky, míč se pokaždé vrátil na brozanské kopačky a přesný centr Muamera Mešiće hlavičkoval zblízka do sítě Chukwudi Chukwuma. Zbytek prvního poločasu byl pak charakteristický snahou domácích s výsledkem něco udělat, která však narážela jednak na zataženou a velmi urputnou obranu hostí, jednak na jejich vlastní nepřesnost a neschopnost kombinace.

Dobrovický trenér Sedláček se s tím pokusil o přestávce něco udělat a na hřiště poslal dva čerstvé hráče, když Soběslava s Fotrem nahradili Kostka s Schubertem. To přineslo částečné oživení dobrovické hry, a tak se domácí hráči mohli v 52. minutě radovat z prvního ohrožení brozanské branky v zápase, když Volfův povedený centr hlavičkoval v mírném záklonu nad břevno střídající Kostka. I dál ale bohužel dobrovická hra postrádala nápad a také přesnost. V závěru utkání se do útoku odhodlal také domácí brankář Bartoš, který se prosadil v nastaveném čase dokonce k zakončení. To však, příznačně pro celý zápas, letělo daleko mimo brozanskou branku.

FK Dobrovice - SK Sokol Brozany 0:1 (0:1)

Branky: 5. Chukwuma

FK Dobrovice: Bartoš – Tvaroha, Routek, Sedláček, Bernát (10. Peljak) – Žaloudek, Soběslav (46. Kostka) – Fotr (46. Schubert), Osvald (87. Krystan), Volf – Miškovský (76. Vajgl)

SK Sokol Brozany: Tvrdoň – Franc, Stehlík, Cibulka – Mešić, Veselý (90.+2 Freitas), Vopat, Studecký, Slanička – Benda, Chukwuma (82. Tichý)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

SK Zápy
FK Dobrovice