Dobrovičtí v utkání velmi bohatém na góly porazili rezervu Povltavské fotbalové akademie

12.10.2021 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - Povltavská fotbalová akademie B 8:3 (4:0)

Dobrovičtí chtěli v utkání 11. kola krajského přeboru napravit porážku z Velimi a připsat si další tři body do tabulky. První minuty zápasu měli hosté více míč na svých kopačkách, ale po deseti minutách se obraz hry začal otáčet a domácí si začali vytvářet velké množství šancí. Ve 12. minutě po centru Machů střílel hlavou Volf a jeho střela lízla levou tyč. O minutu později  byl Korec úspěšný svou technickou střelou do šibenice a poprvé se měnilo skóre - 1:0. V 16. minutě po centru Kopeckého vyrazil hostující brankář míč na hranici velkého vápna, kde číhal Korec a pokoušel se přehodit brankáře, který ještě stačil míč tečovat a vytěsnit na břevno. Z následného rohu se dostal do dobré pozice Prskavec, ale střílel vedle. V 21. minutě po kombinaci dua Kopecký - Prskavec na pravé straně druhý jmenovaný poslal střílený centr do vápna, kde ho před náručí hostujícího golmana stihl tečovat Volf a navýšil tak vedení svého týmu - 2:0. Za tři minuty v obrovské šanci zklamal diváky Korec, když jen těsně minul z dobré pozice. Ve 30. minutě skvělým pasem našel Machů rozběhnutého Volfa, který si míč výborně zpracoval, avšak nestihl už překonat dobře vyběhnutého brankáře. Ve 32. minutě bylo zase o něco veseleji, když přetažený rohový kop propadl ke Kořínkovi, který střílel z jedné na zadní tyč a míč doputoval až do branky - 3:0. Za necelých pět minut byl faulován ve vápně Volf a rozhodčí zapískal penaltu, kterou s přehledem proměnil kapitán Marek Sedláček. Zbytek poločasu domácí drželi míč na svých kopačkách a odcházeli rozhodně spokojenější do kabin.

Druhý poločas začal nejlépe jak mohl. Ve 47. minutě Kopecký vybojoval míč na pravé straně, posunul na Korce uprostřed hřiště, ten předal Tomíčkovi, který si míč popotáhl okolo obránce a vystřelil podél brankáře a zvýšil vedení - 5:0. Poté se dočkali zásahu také hostí, kde hostující hráč se na pravé straně probil až do vápna, kde byl faulován Markem Sedláčkem a pískala se penalta i na druhé straně, kterou Nerad s klidem proměnil - 5:1 Dobrovičtí odpovědeli jak nejlépe mohli. V 60. minutě po dlouhém nákopu vyběhl hostující golman mimo vápno, jeho následná chybná rozehrávka našla pouze Kopeckého, který z 30 metrů vystřelil do opuštěné branky a navýšl vedení - 6:1. Za další dvě minuty při chuti hrající Korec po akci na levé straně našel krásným obloučkem zcela osamoceného Tomíčka, který z voleje proměnil - 7:1. V 70. minutě po chybné rozehrávce domácích využil okénka v zadní řadě Nerad a korigoval stav na 7:2. Za deset minut po přizemním centru Pečínky se dostal před obránce na přední tyči David Miškovský, který skóroval skóruje za bezmocného hostujícího brankáře - 8:2. Poslední slovo v zápase měli nakonec hosté, když v poslední minutě zápasu  kopali standartní situaci, při které si naběhl Třešňák za zeď, dostal míč a nikým neobsazený vystřelil a skóroval o břevno, čímž upravil na konečných 8:3.

"Za týden 23.10 od 15:30 nás čeká na domácí půdě nedaleký Český Brod ''B'', který budeme chtít vyprovodit alespoň podobným výsledkem jako Povlstavskou," řekl k utkání vedoucí týmu Libor Novák

FK Dobrovice - Povltavská fotbalová akademie B 8:3 (4:0)
Branky:
14. Korec, 22. Volf, 33. Kořínek, 37. Marek Sedláček (pen), 61. Kopecký, 47., 63. Tomíček, 81. Miškovský - 55. (pen), 70. Nerad, 90. Třešňák

FK Dobrovice: Kocmich – Prskavec (61. Ištok), Marek Sedláček (C), Pečínka, Kořínek – Kopecký (82. Zvěřina), Machů (73. Černý), Kučera, Korec  - Volf (66. Michal Sedláček) , Tomíček (66. Miškovský D.)

Povltavská ''B'': Žežulka – Dvořák D. (46. Obermajer), Rochl, Nováček, Dvořák J. - Kratochvíl, Artimovič (64. Bartoš), Tomanec, Nerad, Třešňák - Tomanec

Tabulu krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Kosoř 0
FK Dobrovice