Dobrovice na poslední chvíli vydolovala dva body!

23.04.2016 Kategorie: Tým A

Dobrovice proti Kolínu nepodala svůj obvyklý výkon a za zisk dvou bodů musí být velice ráda.

V prvé půli domácí hráči často ztráceli míče, kombinace vázla a dlouhé nákopy kolínské obraně potíže nečinily. Gólman hostí Vízek se i přesto nenudil. Hned v úvodu musel odvracet nebezpečné centry od obou krajních záložníků a pohledem zkontrolovat Lukášovu hlavičku mířící nad břevno. Hosté kontrovali ještě důrazněji - v desáté minutě po přímém kopu si Němeček vzal odražený balon a krásnou ranou trefil břevno Bartošovy brány! Varování domácím hráčům nestačilo a tak brzy vyfasovali i nepodmíněný trest. V 17. minutě se do míče opřel Štoček a poslal jej nechytatelně pod břevno.

Ještě do poločasu mohlo být srovnáno. Poprvé, když Rudolf zatáhl balon kolem dvou obránců na střed pole a zpoza vápna vystřelil parádně směr šibenice, Vízek ale výborně zasáhl, a podruhé, když Vízek nedosáhl na Miškovského hlavičku po Bernátově přímáku, na brankové čáře ho ale zastoupil Štoček.

Miškovský letos poprvé nastoupil v základu, na lavici vytlačil Volfa, který už sedm zápasů nevstřelil gól. Vousatý kanonýr se do hry dostal po změně stran místo Sodomy a brzy se objevil v první šanci. Rudolf centroval a Volf i zády k bráně nadělal hlavičkou Vízkovi starosti. Dobrovičtí svou hru zpřesnili a stáhli na tři beky, takže hosty zatlačili do obrany, velké šance ale přesto nepřicházely. A co víc, v 68. minutě přidal Kolín druhou branku! Dlouhý balon našel vpravo rozeběhnutého Němečka a Štoček jeho centr s nechtěným přispěním Soběslava poslal do sítě.

Kolínští jakoby zapomněli, že na podzim dvougolové vedení proti Dobrovici neudrželi a nechali se trochu ukolébat k pasivitě. V 82. minutě využil Bernát sílících poryvů větru a poslal balon z rohu přímo do brány! Poté ale pro zranění opustil plochu, Dobrovice chvíli hrála v deseti a na hřiště musel vyběhnout asistent trenéra Kalíšek. Domácí nakonec i přesto dotlačili zápas do penaltového rozstřelu! Další rohový kop totiž za Vízkova záda usměrnil probuzený střelec Volf!

V penaltové loterii Bartoš dva z kolínských střelců vychytal, dva jeho spoluhráči ale naopak své pokusy darovali soupeři. Rozhodla tak až šestá série, ve které Váňa s trochou štěstí proměnil a hostující Zavadil přestřelil. Zápas skončil na vlas stejným výsledkem, jako ten podzimní. Dobrovice se ziskem dvou bodů posunula na osmou příčku, o bod před Králův Dvůr, který ale odehrál o zápas méně. Další kolo zavede Dobrovické v neděli dopoledne na Žižkov.

Ohlasy k zápasu (fotbalunas.cz)

FK Dobrovice - Petr Hejno (trenér): "Jsem spokojen s dvěma body, které jsme vykřesali na poslední chvíli, ale v žádném případě nejsem spokojen s předvedenou hrou. Hráli jsme špatně. Kolín byl jednoznačně lepší, fotbalovější, dal nám gól a pak se jim psychicky dařilo, my nějakou šanci nedali. Předvedli jsme jeden z nejhorších výkonů v soutěži. Silou morálky jsme to nakonec dotlačili k remíze. Naším nejlepším hráčem byl Marek Volf."

FK Kolín - Tomáš Staněk (trenér): "Jsme smutní, máme jenom bod. Myslím, že jsme hráli velmi dobře. Bohužel jsem v posledních osmi minutách dostali dva góly ze standardek, kdy jsme udělali hrozné chyby při bránění rohových kopů. Ale herně si myslím, že byla první půle z naší strany výborná, ve druhé půli už hrála Dobrovice hodně útočně, zvýšili jsme na 2:0, ale nakonec bohužel... Hráčem zápasu útočník Štoček, dal dvě branky."

FK Dobrovice - FK Kolín 3:2 n.p.

Branky: 82. Bernát, 87. Volf - 18. a 67. Štoček

Dobrovice: Bartoš - Novák (54. Just), Sobĕslav, Lukáš, Váňa - Rudolf, Krystan, Osvald (77. Šidlo), Bernát (87. Kalíšek) - Miškovský (71. Březina), Sodoma (46. Volf)

Kolín: Vízek – Zavadil, Němeček, Kučera, Šimeček (78. Biško), Hron, Nešpor, Fusek, Šourek, Veselý (63. Seifert), Štoček (87. Ludvíček)

Rozhodčí: Musil – Hurych, Šafránková. Diváci: 240.

fotogalerie na facebooku FK Dobrovice

SK Sokol Brozany 20.08.