Dobrovice padla na hřišti posledních Brozan a začátek jara ji nezastihl v ideální formě

26.03.2019 Kategorie: Tým A

SK Sokol Brozany - FK Dobrovice 2:0 (1:0)

Dobrovice se podruhé na jaře představila na hřišti soupeře a po prohře v Převýšově z 18. kola nedokázala ani tentokrát bodovat. Prohra v Brozanech je ale hořčí o to, že šlo o zápas s posledním celkem třetiligové tabulky, který navíc na jaře ve dvou zápasech ještě nebodoval. Ale domácí začali překvapivě dobře a již v 10. minutě měli dobrou příležitost, když zahrávali standardní situaci z hranice velkého vápna. Muamer Mešič ale trefil pouze dobře postavenou dobrovickou zeď. V 25. minutě si první vyloženou šanci vypracovala Dobrovice. Kühnelův skvělý padesátimetrový pas zachytil Bernát u rohového praporku a odcentroval na Miškovského, který zblízka hlavičkoval těsně nad břevno. V 38. minutě se už radovali z první vstřelené branky. Volodymyr Zubašivskyj si na levé straně povodil Routka a krásně odcentroval na Muamera Mešiče, jehož křížná hlavička zapadla k zadní tyči. Již o dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, Petrlák parádně přenesl hru dlouhým pasem do běhu na Valentu, který snadno obešel beka i brankáře a jeho zakončení z úhlu vykopl až z brankové čáry brozanský kapitán Radek Cibulka. První, herně vyrovnaný poločas tak skončil jednobrankovým vedením domácích.

Dobrovický trenér Hejno nebyl s výkonem svých svěřenců spokojen a o poločasové přestávce udělal hned tři změny v sestavě. Do druhé půle nenastoupili Kühnel, Osvald a Miškovský, místo nich šli do hry Novák, Volf a Sodoma. Ani tato výměna ale nepřinesla kýžený efekt, naopak, dobrovičtí znovu inkasovali. V 64. minutě Stehlík na postranní čáře čistým skluzem zastavil Valentu a založil dlouhým pasem protiútok. Od Novotného dostal do běhu přiťuknutý míč Martin Studecký a křižnou střelou rozvlnil dobrovickou síť podruhé. V 72. minutě po Valentově přihrávce trefil Volf z úhlu zblízka loket jednoho z domácích obránců. Dobrovičtí se ale domáhali penalty marně. V závěrečných minutách se dobrovičtí přeci jen dostávali do tlaku, ze které praměnili dobré příležitosti. Tomáš Valenta si našel 20 metrů od brány odražený míč a propálil brozanskou hradbu. Přemysl Lipš poprvé v zápase zasahoval a skokem po pravé ruce to zvládl bravurně. O chvíli později Miroslav Petrlák zachytil odražený míč a křížnou střelou jen o centimetry minul zadní tyč. V samotném závěr měl Marek Volf na kopačce zdramatizování zápasu, běžel sám na brankáře, ale nájezd neproměnil. Přemysl Lipš vyběhl až na hranici pokutového území a jeho nedůrazný pokus zneškodnil.

Dobrovičtí fotbalisté tak utrpěli nečekanou porážku na hřišti posledních Brozan, které se odpoutaly ode dna tabulky teprve třetím tříbodovým vítězstvím v sezóně. V obou poločasech jim k tomu stačila jedna povedená akce. Hosté měli o něco více šancí, ale Přemysl Lipš udržel čisté konto a žádný míč za svá záda nepustil. Dobrovici nezastihlo třetiligové jaro v dobré pohodě a pomalu začínají klesat tabulkou. Svůj pád budou mít šanci zastavit v sobotu 30. března proti Štěchovicím.

SK Sokol Brozany - FK Dobrovice 2:0 (1:0)

Branky: 38. Mešić, 64. Studecký

SK Sokol Brozany: Lipš – Maigini, Cibulka, Stehlík, Bubeníček – Mešić (88. Petryk), Eliáš, Studecký, Zubašivskyj – Farkaš (90.+2 Berger), Novotný (85. Chukwuma)

FK Dobrovice: Bartoš – Routek (71. Fotr), Soběslav, Kühnel (46. Novák), Tvaroha – Valenta, Žaloudek, Petrlák, Osvald (46. Volf), Bernát (59. Petlička) – Miškovský (46. Sodoma)

Tabulku a výsledky ostatních utkání 20. kola ČFL naleznete zde.

SK Kosmonosy 2
SK Lhota 3 n.p.