Dobrovice po sympatickém výkonu podlehla Klokanům a v pohárů končí

30.08.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:2)

Před návštěvou, jakou dobrovický stadion už dlouho nepamatuje (podle hlasatele bylo přítomno více než 1200 platících diváků),  nastoupili dobrovičtí fotbalisté ve středu 29. srpna ve 2. kole MOL Cupu proti pražským Bohemians. A ačkoliv byli Klokani jasným favoritem, v srdcích domácích fanoušků hořel plamínek naděje, že by je domácí mohli alespoň trochu potrápit. Zvýšenou motivaci mělo proti pražskému soupeři kvarteto jeho odchovanců v domácím dresu. Mládeží Bohemians prošli Fotr, Kostka a brankář Dařina a jeden ligový start si za vršovický klub připsal záložník Radek Žaloudek.

Byli to právě domácí, kdo si připsal první střelu na branku, když Tvaroha střílel na hranici šestnáctky, ovšem Fryšták si v klidu poradil. Pak už převzali iniciativu podle očekávání hosté. Housle nasadil obránci Juliš, ale trefil jen boční síť. Dále se v krkolomné pozici do zakončení dostal po rohovém kopu Krch. Kapitán Klokanů neměl jednoduchou pozici a zakončil mimo tři tyče. První ránu v dresu Bohemians si připsal Schumacher. Gólman Dařina si s míčem nadvakrát poradil. Ale ve 24. minutě již hosté udeřili. Z první opravdu velké šance favorita se po Julišově efektní patičce a rychlém útoku středem hřiště prosadil Jakub Nečas, který se zbavil svého strážce a lehkým dloubáčkem přehodil Dařinu. Ve 37. minutě měl velkou šanci navýšit vedení hostů Nečas. Ve vápně se k němu odrazil míč, ale střelu na bližší tyč Dařina fantastickým zákrokem vyrazil. O dvě minuty ale bylo pro domácí opravdu zle. Julišův centr zleva trefil do ruky domácího Malého, za což rozhodčí Lerch bez váhání nařídil pokutový kop. K tomu se postavil právě Juliš, počkal si na pohyb brankáře Dařiny a pak uklidil svou ránu k opačné tyči. Do kabin tak odcházeli Klokani s dvoubranovým vedením.

Trenér Hejno o přestávce stáhl Bernáta a poslal do hry Sodomu. Domácí útočník, čerstvý mistr Evropy v malém fotbale, ale přeci jen momentálně nedisponuje zrovna atletickou postavou a v soubojích s hostujícími hráči mu chyběla potřebná rychlost. Do druhého poločasu naopak vlétl jako vítr hostující Nečas, který se prohnal neskutečnou rychlostí kolem domácích beků, oběhl si je zleva, navedl si míč do středu a nádhernou střelou trefil zadní tyč Dařinovy branky. První velkou příležitost měli dobrovičtí fotbalisté v 50. minutě. Dobrým presinkem vybojovali míč a Petlička krásně načechraným centrem našel na penaltové značce Osvalda, jenž z voleje přestřelil. A další šanci snížit měla Dobrovice o chvíli později. Na krátko rozehranou standardní situaci zakončil bohužel vysoko nad branku z šestnáctky Tvaroha. V 70. minutě přišla další pohledná akce hostů. Nečas s Martinem Haškem pěkně vykombinoval domácí obranu, na závěr poslal přetažený centr na zadní tyč debutant v zelenobílém dresu Schumacher a Bartek ve skluzu trefuk zblízka zábradlí za dobrovickou bránou. V 77. minutě mohlo být hotovo. Júsúf Hilál parádním pasem vyslal do samostatného nájezdu Filipa Haška, který ve vyložené šanci netrefil branku. V 84. minutě se ale hostující hráči i fandové přeci jen třetího gólu v dobrovické síti dočkali. V přehuštěném prostoru na malém vápně po vtipné patičce výborně hrajícího Bartka napnul síť prudkou střelou zblízka Jan Záviška. Zbytek zápasu si už Klokani s přehledem pohlídali a po vítězství postoupili podle očekávání do třetího kola.

Domácí fotbalisté se rozhodně ale nemají za co stydět. Ve většině zápasu byli soupeři z o dvě třídy vyšší soutěže vyrovnaným soupeřem a předvést větší produktivitu v zakončení, mohli utkání alespoň zdramatizovat. Vyšší kvalita hostujících hráčů se ale přeci jen projevila a místy byla až drtivá, a to především v rychlosti, zpracování a volbě vhodných řešení herních situací.

FK Dobrovice - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:2)

Branky: 24. Nečas, 40. Juliš (pen.), 84. Záviška

FK Dobrovice: Dařina – Novák (79. Petrlák), Routek (31. Malý), Soběslav, Tvaroha – Petlička, Krystan, Osvald, Žaloudek, Bernát (46. Sodoma) – Volf

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Bartek, Šmíd, Krch, Schumacher – Záviška, Jindřišek (46. Bederka), F. Hašek, Vodháněl (62. M. Hašek) – Nečas, Juliš (62. Hilál)