Dobrovice porazila Nespeky a vrátila se na 2.místo

05.06.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Sokol Nespeky 2:0 (1:0)

V rámci 28. kola přivítali dobrovičtí na domácí půdě Sokol Nespeky. Dobrovičtí chtěli po třech zápasech naplno bodovat a také to bylo na jejich přístupu a výkonu vidět. Hned v 5. minutě po centru Michala Sedláčka nedosáhl Volf a na zadní tyči Novák tísněn obráncem zakončoval slabě mimo branku. Ojedinělou akci hostů zakončil Maršoun v 7. minutě uvnitř vápna nad. Po dalším centru, který poslal do vápna Vrána, těsně vedle střílel Marek Sedláček. Ve 23. minutě po krásné kombinaci přes celé hřiště po ose Zelinka - Kučera - Volf, kdy posledně jmenovaný našel mezi stopery rozběhnutého Tomíčka a ten překonal Drážka. Po zbytek poločasu se z žádných centrů nebo střel zpoza vápna neuchytili a hosté nebyli nebezpeční pro Bartošovu svatyni, jelikož obrana pracovala bezchybně. Druhý poločas nabídl velké množství zahozených šancí. Už ve 48. minutě se Novák výborně uvolnil na pravé straně, předložil míč do malého vápna, gólman Drážek vyrazil míč nohou pouze na penaltu, kde byl úplně volný Zelinka, ale svou šanci nevyužil a přestřelil branku. V 50. minutě poslali také hosté nebezpečný míč do vápna z pravé strany a Bartoš musel na zadní tyči robinzonádou před volným Petličkou zasahovat, míč vyrazil do něj a kopalo se pouze od branky. O minutu později utíkal sám na brankáře Tomíček, přihrál pod sebe Novákovi, který chtěl ještě šanci vyšperkovat, ale přihrál Zelinkovi do ofsajdu. V 53. minutě po rohovém kopu střílel na přední tyči Pečínka nad. Za necelé dvě minuty po dlouhém pasu Michala Sedláčka na Kořínka, který zatáhl míč po lajně předložil míč Volfovi, který na něj bohužel nedosáhl, Kořínek dostal druhou šanci k centru, tím našel Nováka, který hlavičkoval doprostřed branky a Drážek vytěsnil se štěstím míč na břevno. V 60. minutě po dobrém presinku střílel těsně vedle Volf. Poté pokoušel štěstí Novák, ale Drážek si s jeho střelou poradil. V 76. minutě dlouhý odkop Kořínka, který směřoval za obranu si zpracoval Volf na hranici velkého vápna, obhodil si vybíhajícího brankáře, ten ho fauloval, ale k míči se dostal Korec a ten už neměl problém usměrnit míč do odkryté branky. Za pár okamžiku aktivní Novák uvolnil Miškovského, ten našel Korce na zadní tyči, který místo střely hledal někoho na penaltě, ale jeho přihrávka nenašla adresáta. V 82. minutě opět Novák našel Volfa před stopery, ten se dokázal proháčkovat mezi nimi a jeho střela mířila z dobré pozice nad. V poslední minutě se ocitl ještě v šanci Miškovský po přihrávce Korce, který přehodil Drážka, ale trefil pouze břevno. Krátce po této šanci ukončil sudí utkání a domácí hráči mohli slavit důležité vítězství.

Příští týden v sobotu 11.6. zajíždíme na půdu třetího celku TJ Klíčany. Utkání začíná už od 10:15.

FK Dobrovice - TJ Sokol Nespeky 2:0 (1:0)

Branky: 23. Tomíček, 77. Korec

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Vrána, Marek Sedláček, Pečínka, Kořínek - Novák (86. Černý), Kučera, Michal Sedláček (90. Novotný), Zelinka (77. Miškovský D.) - Volf (82. Machů), Tomíček (72. Korec)

TJ Sokol Nespeky: Drážek - Komárek (62. Kouřimský), Burian (C), Sysel, Pešta - Vojkůvka (18. Rublič), Bredler, Kučaba, Petlička, Maršoun - Konopiský