Dobrovice ve 3. kole krajského přeboru poprvé inkasovala, dál je ale bodově stoprocentní

30.08.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - Sportovní klub Posázavan Poříčí nad Sázavou 2:1 (0:1)

Ve 3. kole krajského přeboru se dobrovické mužstvo střetlo s velmi nebezpečným Poříčím nad Sázavou. Prognózy o kvalitě hostujícího mužstva se vyplnili do puntíku. Domácí nastoupili do utkání o chybějící  tři hráče základní sestavy Vajgla, Radka Miškovského a Murárikak. Začátek zápasu a i celý první poločas se hosté v Dobrovici představili jako velmi běhavé a technicky vyspělé mužstvo, kdy domácím svými rychlými kontry po stranách velmi zle zatápěli. Bohužel jeden takový útok se už v 9.min proměnil pro hosty ve vedení na 0:1, kdy si Jakub Trpišovský našel přihrávku mezi obránci a bodlem z 12 m nedal Bartošovi v brance domácích. Domácím dlouho trvalo než se probudili k ideálnímu výkonu, měli málo pohybu, důrazu v osobních soubojích a hlavně velké množství ztrát odražených míčů ve středu hřiště. Hosté byli častěji na míči a dostávali se do nebezpečných brejkových situací, které ale s přehledem pochytal domácí Bartoš.

Ve druhém poločase domácí přeci jen trochu přidali a po čtvrt hodině bylo srovnáno, po kombinaci z levé strany Kopecký skvěle našel Davida Miškovského za obranou hostí a ten se tváří v tvář brankáři hostí nemýlil a srovnal skoré na 1:1. Hosté se nevzdali a neustále se snažili rychlými brejky opět odskočit brankou do vedení, ale domácí obrana v čele s Bartošem odolávala. Tak jako v 75. minutě, kdy se hosté dostali do velké příležitosti, když po centru z pravé strany se dostal k míči ve vápně hostující útočník, ale jeho zakončení k levé tyči skvěle vytáhl domácí Bartoš na roh. Nakonec se ale štěstí přiklonilo na domácí stranu, když v 87. minutě se po kombinaci z levé strany probil až do vápna střídající Haetchi, míč se po jeho souboji s hostujícím obráncem dostal ve vápně opět  k Davidu Miškovskému a ten střelou o levou tyč hostující branky rozhodl o třech bodech pro Dobrovici.

V dalším utkání se představí dobrovické mužstvo v dalekém Komárově, na hřišti ambiciozního nováčka soutěže.  Utkání začníná v sobotu 31. srpna v 10:30,  pro fanoušky je odjezd autobusu  v 07:00 hod z autobusového nádraží Dobrovice.

FK Dobrovice - Sportovní klub Posázavan Poříčí nad Sázavou 2:1 (0:1)

Branky: 64. Miškovský David, 87. Miškovský David - 9. Trpišovský Jakub

FK Dobrovice: Bartoš – Golovko, Lukáš, Pečínka, Klain - Macko, Tuma (66. Haetchi) - Cigánek, Zelinka, Kořínek (60. Kopecký) - Miškovský David (89. Vejvoda).

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice 21.09.
vs. So
FK Bohemia Poděbrady 16:30

FC Velim 1
FK Dobrovice 2 n. p.
FC Sellier & Bellot Vlašim "B" 2 n. p.
FK Komárov 1