Dobrovice získala v přípravě skalp liberecké juniorky

30.01.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FC Slovan Liberec 4:3 (3:1)

Ve středu 23. ledna čekal dobrovické v dalším přípravném utkání tým liberecké juniorky. Od začátku utkání se ukázali liberečtí mladíci jako velmi schopný kombinační tým se spoustou mladých talentovaných mladíků, kteří od první minuty nedaly dobrovické obraně vydechnout, a nebýt skvělých zákroků Bartoše v brance, mohlo být skóre  po první půlhodině pro hosty minimálně tři nula.  Již v 5. minutě se hosté po tlaku před dobrovickou brankou dostali ke střele, kterou Bartoš skvěle chytil u pravé tyče. Ve 13. minutě opět po skvělém uvolnění ze strany a zpětné přihrávce na velké vápno mířil liberecký střelec pouze do břevna branky domácích. V těchto okamžicích byla dobrovická hra neurovnaná a pod návalem dalších útočných akcí hostí byla pod tlakem, kdy ve 20. minutě opět po rychlé kombinaci středem hřiště opět liberečtí hráči orazítkovali břevno Bartošovy svatyně. Ve 23. minutě už další chyba na dobrovické levé straně byla  potrestána, hosté se zmocnili míče, následoval centr na přední tyč před Bartošovu branku, kde se v souboji o míč hostující útočník s domácím Vajglem prosadí na 0:1 pro hosty s mírnou tečí domácího Vajgla. A mohlo být hůře. Ve 27. minutě hosté opět po ztrátě míče ve středu hřiště šli do zakončení a jejich ránu do šibenice skvělým zákrokem chytil Bartoš na brankové čáře. Od 30. minuty se ale jako mávnutím kouzelného proutku ráz utkání změnil. Dobrovičtí zpřesnili přihrávky, zrychlili pohyb a do konce poločasu stačili tři šance ke změně skóre z 0:1 na 3:1. Nejprve po první vážnější akci Valenta přenechal přihrávku před velkým vápnem Miškovskému, který svoji ránu z 25 metrů mířil pouze do tyče, ale Volf s přehledem dorazil a srovnal na 1:1. Ve 37. minutě vybojoval Tvaroha míč ve středu hřiště, přenechal ho Valentovi, ten si narazil s Novákem a z první mířil přízemní střelou na přední tyč - 2:1. Na góly bohatou desetiminutovku zakončil Osvald, který zůstal po Bernátově centru zcela osamocený před libereckou brankou a nadvakrát dokázal překonat hostujícího brankáře.

Na začátku druhého poločasu bohužel hosté snížili na 3:2, když po dlouhém výkopu Dařiny a nedorozumění Miškovského s obránci šel hostující utočník sám na branku a přehodil Dařinu. Poté hosté dobře kombinovali, byli častěji na míči a také se jim podařilo v 68. minutě zaslouženě vyrovnat, když po další zbytečné ztrátě míče domácích ve středu hřiště se dostali dlouhým nákopem za obranu a samostatný brejk potrestali prostřelením Dařiny. Poslední slovo si ale přeci jen vzali domácí hráči, když v 84. minutě Miškovský hezky sklepl balon na Kopeckého, kterýho ho posunul Petrlákovi a ten z 25 metrů zamířil přesně k tyči a uzavřel skóre na konečných 4:3 pro domácí.

FK Dobrovice - FC Slovan Liberec U21 4:3 (3:1)

Branky: Volf, Valenta, Osvald, Petrlák - vlastní, Yu, Drahoš

FK Dobrovice 1. poločas: Bartoš - Novák, Murárik, Routek, Vajgl - Valenta, Tvaroha, Osvald, Bernát - Volf, Sodoma.
FK Dobrovice 2. poločas: Dařina - Kovach, Malý, Routek, Zelinka - Fotr, Žaloudek, Petrlák, Klain - Miškovský, Kopecký.

FC Slovan Liberec U21: Plechatý (46. Čamrda) – Baláž, Blažek (46. Dvořák), Lábek (46. Venc), Šulc – Beran (46. Bergmann), Ulbrich, Micovčák (46. Gembický) – Petr  (46. Drahoš), Yu, Kazda