Dobrovice zůstává v divizní skupině C

24.06.2013 Kategorie: Tým A

V sobotu se v Praze konal losovací aktiv Řídící komise fotbalu v Čechách. Po úvodním předání pohárů vítězům jednotlivých soutěží, byla sdělena důležitá novinka. V zápasech ČFL a tří českých divizí bude od nového ročníku možné střídat ne tři, ale pět hráčů z každého mužstva. Poté již došlo na rozlosování nové sezóny zmíněných soutěží. Dobrovice nebyla přeřazena do divizní skupiny B, jak se v týdnu před losovacím aktivem spekulovalo, ale zůstává ve skupině C.

Velké překvapení vyvolalo rozhodnutí vítěze divizní skupiny C Viktorie Jirny přijmout na šestý pokus účast v ČFL. Stejně nečekané bylo odstoupení třetího celku loňské sezóny, Jiskry Mšeno, způsobené nedostatkem financí. Spolu s vypadnuvšími Holicemi, Semily a Novým Bydžovem tak skupinu C opouští pět celků. Hlavice, která spadla z ČFL, taktéž divizi nepřijala a patrně bude nastupovat až v okresním přeboru. Místo nich byly pro novou sezónu do tabulky divize C nalosovány týmy z Jablonce nad Jizerou, Trutnova, Vysokého Mýta, Železného Brodu a Živanic. Posledně jmenovaný klub ze vsi nedaleko Pardubic však pravděpodobně také svou účast stáhne a bude nahrazen Rapidem Liberec. Definitivní podobu však třetí i čtvrté nejvyšší soutěže dostanou až po středečním losování první a druhé ligy, ze kterých by taktéž mohly některé kluby odstoupit.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany