Dobrovické áčko zabojuje o střed tabulky

26.04.2013 Kategorie: Tým A

V posledním domácím utkání předvedla Dobrovice jasnou dominanci a zvítězit dokázala i v následujícím venkovním zápase. Pokud se znovunabytou vítěznou formu podaří uchovat i pro nadcházející domácí utkání proti Letohradu, Dobrovice se v tabulce minimálně o jednu příčku posune. Náš sobotní soupeř má totiž jen o bod více.

Letohrad je šesti a půl tisícové městečko na východním okraji podhúří Orlických hor. FK OEZ Letohrad se už několik let pohybuje mezi divizí a ČFL. Za úspěchy klubu z malého města, stejně jako v případě FK Dobrovice, stojí především podpora silného sponzora. Letos se jim patrně návrat do třetí ligy nevydaří, už od začátku sezóny si drží pozice ve středu tabulky. Podzimní střetnutí obou klubů skončilo vykradením Letohradské tvrze nejtěsnějším možným výsledkem 0:1. Na jaře zatím Letohradští 3x prohráli, 2x remízovali a 2x vyhráli, naposledy minulý víkend vysoko 5:0 doma nad pardubickým béčkem. Souboj o pozice na středu tabulky určitě nebude nic jednoduchého.

Výhrou ale můžeme z desátého místa poskočit až na sedmé. Další dva kluby, které může Dobrovice přeskočit, čekají o víkendu poměrně těžcí soupeři. Náchod přivítá třetí Mšeno a Nová Paka jede do Svitav. Základním předpokladem pro tabulkový posun však zůstává domácí výhra nad Letohradem. A jestli nám bude domácí prostředí výhodou, o tom rozhodnou také diváci a fanoušci. Na zápas jsou zvání v sobotu 27. dubna od 17 hodin.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice