Domácí Miškovic trefoval branku, zatímco dobrovičtí jen brankovou konstrukci, a tak si vezou z Tuchlovic pětigólový příděl

30.10.2019 Kategorie: Tým A

AFK Tuchlovice - FK Dobrovice 5:1 (2:1)

V rámci dvanáctého kola Ondrášovka krajského přeboru zavítala Dobrovice na Kladensko, do areálu v Tuchlovicích. Ten, kdo na zápae nebyl, zřejmě neuvěří. Domácí Miškovic dal pět gólů, prakticky to byly jediné šance Tuchlovic a všechny skončily gólem. Na druhé straně zase několikrát zvonila tyč, nebo šance pochytal výborný brankář Šimek.

Hned první vážnější akce utkání skončila gólem. V 11. minutě Cabejšek odcentroval a na zadní tyči se hlavou prosadil Miškovic. Ve 25. minutě vysunul Boháč míč mezi stopery a Miškovic se štěstím samostatný únik proměnil. Po půl hodině měli svou první šanci hosté, ale po pěkné kombinační akci nastřelil David Miškovský po centru Kořínka jen břevno. Ve 39. minutě zahrával hostující Cigánek přímý kop z hranice šestnáctky a trefil tyč, u míče byl ale první D. Miškovský a snížil. Další velkou možnost hostů nevyužili Kopecký se Zelinkou, když nedokázali doklepnout míč z brankové čáry.

Ve 48. minutě měli hosté po faulu Tirola výhodu penalty, ovšem byla z toho jen další nastřelená tyč Cigánka, již třetí v zápase. V 54. minutě poslal Procházka přesnou přihrávku do běhu Pospíšilovi, který přízemním centrem našel před brankou Miškovice a ten zkompletoval hattrick. Hosté měli šanci na snížení, ale zakončení Zelinky skončilo opět na tyči. Střelu D. Miškovského vyrazil Šimek, ale jen ke Kopeckému, ovšem domácí brankář si bravurně poradil i s jeho dorážkou. V 64. minutě se již do otevřené obrany dostal Miškovic a přidal svůj čtvrtý gól v zápase. O deset minut později odcentroval Starenko a gól nedal nikdo jiný než Miškovic. Poté ještě vychytal Šimek únik Kopeckého a Tůma nastřelil ještě jednu brankovou konstrukci. Dobrovický kapitán David Miškovský nad průběhem utkání jen kroutil hlavou: "Kdo neviděl, neuvěří. Výsledek 5:1 hovoří, že jsme hráli druhé housle, ale defakto nás porazily tři faktory, brankář, útočník a branková konstrukce domácích. Takový zápas nepamatuji, pět tyček od různých střelců. A co pochytal jejich brankář, je k neuvěření. Klobouk dolů i před jejich útočníkem, pět šancí pět branek."

AFK Tuchlovice - FK Dobrovice 5:1 (2:1)

Branky: 11. Miškovic Nedeljko, 25. Miškovic Nedeljko, 54. Miškovic Nedeljko, 64. Miškovic Nedeljko, 73. Miškovic Nedeljko - 39. Miškovský David.

FK Dobrovice: Bartoš - Haetchi, Tuma, Macko (62. Vejvoda T.), Klain - Kopecký, Murárik (78. Kroupa), Cigánek, Kořínek (75. Havlát) - Zelinka, Miškovský D.

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

SK Kosmonosy 2
SK Lhota 3 n.p.