Dvůr Králové ještě neprohrál, teď přijede do Dobrovice

05.09.2013 Kategorie: Tým A

V minulém kole Picava poprvé prohrála, novopacko-novobydžovskému výběru podlehla 2:3, a opustila tak první příčku tabulky. Na čele ji vystřídal Dvůr Králové, poslední tým, který v letošním ročníku ještě neztratil ani bod.

Pod vedením nového trenéra Olivy zažili královedvorští fotbalisté náročnou letní přípravu. Cílem bylo zlepšení fyzické kondice, která je v posledních sezónách trápila. Těžko na cvičišti se zatím oplácí i na bojišti, Dvoráci porazili Svitavy 3:1, Letohrad 3:2, Náchod 3:2 a naposledy doma Kutnou Horu 3:0. K tomuto vítězství jim pomohla také čerstvá posila mezi třemi tyčemi.

Východočeši načali sezónu s brankářem Ulrychem, ten si ale v Náchodě nechal za oplácení napařit červenou a tři zápasy distanc. Trenér Oliva využil své známosti a k týmu přivedl na záskok velkou osobnost – Luboše Přibyla, trenéra gólmanů Slavie Praha, který v dobách aktivní kariéry odchytal 348 prvoligových startů, v nichž dosáhl úctyhodných 107 čistých kont. Proti Kutné Hoře ukázal, že co se v mládí naučíš, ve 48 letech ještě rozhodně můžeš pamatovat. Trenér Oliva si po zápase pochvaloval především jeho včasná vybíhání a přerušování soupeřových akcí. Kutná Hora si proti Dvoru nevypracovala jedinou vážnou příležitost a Přibyl si před čtyřmi stovkami diváků připsal další čisté konto do své bohaté sbírky.

Nejofenzivnější mužstvo prvních čtyř kol (12 vstřelených gólů, o jeden více než Dobrovice) bude podle všeho s Přibylem v zádech ještě silnějším protivníkem. Jak si s ním poradí Hejnova parta vizte na vlastní oči v sobotu 7. září od 17 hodin na dobrovickém stadionu!

Dobrovické béčko je zpátky v čele soutěže. Ze Zásmuk si po jasném vítězství odvezlo všechny tři body, zato do té doby vedoucí Suchdol odjel s prázdnou z Radimi. A Viktoria Radim je teď dalším soupeřem Dobrovice.

Radimským patří osmé místo. Doma dvě výhry, venku dvě prohry. Venkovní bilanci by si rádi spravili, to by ale museli podruhé ve dvou týdnech sesadit lídra tabulky. A dobrovičtí borci se zdají být v dobré formě. Přijďte je podpořit v neděli 8. září od 17 hodin.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.