FK Čáslav B - FK Dobrovice

08.04.2012 Kategorie: Tým A

Čáslav, jako každý "B" tým, je dost nevyzpytatelný soupeř. Na nás vyrukovala s dvěma stabilními členy áčka, s útočnými záložníky Davidem Fikejzem a s Bosňanem Džafičem. Na stoperu navíc nastoupila nedávná čerstvá posila z Řecka, 23-letý Berios Theodoros, který prošel všemi řeckými mládežnickými reprezentačními týmy a má zkušenosti i z nejvyšší řecké ligy. Hostům z Dobrovice se po jednozápasovém trestu vrátil do sestavy kapitán Vladyka, jinak se v kádru oproti minulému kolu nic nezměnilo. Na hřišti to ale vypadalo, jakoby v našich dresech vyběhl úplně jiný mančaft. Hráči se sice snažili o svou kombinační hru, ta se ale vůbec nedařila a míč drželi převážně domácí. První gól jsme dostali ve 12. minutě, kdy Džafič z hranice vápna obstřelil naši zeď a krásně trefil bránu, podruhé jsme inkasovali o 4 minuty později z hlavy stopera Svobody po rohovém kopu.

Trenér Maruška už ve 27. minutě stáhl Jiránka a do hry poslal Jílka, který si prohodil strany zálohy s Čechem. Našim se však stále nedařilo dostat do zápasu. Za celý první poločas jsme snad ani jedinkrát nevystřelili na soupeřovu bránu. Několik věrných dobrovických fanoušků se navíc nemohlo ubránit dojmu, že jejich tým zase po nějaké době nastupuje proti čtrnácti protihráčům..

Do druhé půle naštěstí oba mančafty nastoupily jako vyměněné. Zatímco čáslavští vyšli z kabiny zívajíc a s hlavami otlačenými od listů vavřínu, my jsme na ně vlétli jako po dovolené v lázních s živou vodou a čáslavský trenér Antoš asi brzo litoval, že o poločase vystřídal vzácné řecké zboží Theodorose.

Ve 48. minutě svedl domácí golman vzdušný souboj s naším Pečínkou, míč sice odrazil, ale pouze k Ansumovi, který tak dostal možnost ukázat čáslavským fandům, jak se v rovníkové Africe a na Dobrovicku slaví góly. Hned v další minutě šel Ansuma sám na brankáře, ten ale ještě dokázal domácím udržet vedení. Avšak pouze dočasně, do 58. minuty a Gábovy dělově prudké hlavičky po Patočkově rohovém kopu. Zkoprnělí domácí se ani nestačili rozkoukat, Miškovský zleva nacentroval míč před bránu, Ansuma si ho nechal jednou dopadnout, nabral ho a nádhernou pumelicí z dvaceti metrů ozkoušel pevnost čáslavských brankových sítí.

Postupem času se hra trochu srovnala, ale vedení 2:3 jsme si už vzít nenechali. Ke konci do hry zasáhli obránci Bým a Hnízdo za Miškovského a Čecha a i díky nim jsme už soupeře nepustili do žádné vážnější šance.

Zdařeným obratem tým ukázal svou sílu a 10 kol před koncem drží na postupovém druhém místě jednobodový náskok před třetím Českým Brodem, který 2:0 porazil Mnichovo Hradiště. Šance na postup se snížila Úvalům, které jen remízovaly v Nymburce, a Libiši, která prohrála na hřišti SK Rakovník.

O vyjádření jsme poprosili i trenéra Marušku: ,,Začátek utkání jsme nezvládli. Soupeř předváděl agresivní a nátlakovou hru, se kterou jsme se vůbec neuměli vyrovnat. Brzo jsme inkasovali po trestném kopu z hranice vápna a vzápětí po druhé standartní situaci, tentokrát z rohu.
V poločase jsme udělali změny v systému hry a klukům jsem říkal, že je to o kontaktním gólu.Ten jsme brzy vstřelili. Čáslav má mladé mužstvo a tím gólem se jim rozpadla celá jejich hra. My jsme toho plně využili a agresivní hrou je nutili k chybám, které přicházely, a my to vyjádřili góly.
Vítězství si cením víc než proti Rakovníku, protože otočit zápas z dva nula na tři dva je ohromně těžké, a to tam bylo ještě spousta jiných vlivů! Děkuji klukům za odmakaný zápas. Bylo vidět, že vnitřní sílu toto mužstvo má."

-sch- -mik- - fha-

FC Slavoj Vyšehrad 0