Start vyšel na výbornou

12.08.2013 Kategorie: Tým A

Obměněná Dobrovice navázala v prvním zápase sezóny na znamenité výkony z přípravy. Mladé posily hýřily aktivitou, zápas ale rozhodly dvě trefy mazáka Miškovského.

Ze sestavy, která načínala jaro minulé sezóny, se pod trenérem Hejnem do základu dostali jen tři muži: Cigánek, Patočka a již zmíněný Miškovský. Jen na poslední dvě minuty se pak na trávník podíval Vladyka, který přenechal kapitánskou pásku Lukášovi a svůj plac na hřišti Váňovi. Na krajích obrany a v záložní řadě řádily mladé posily, hodně vidět bylo především agilního Golovka, ale zahanbit se nenechali ani další. Ostatně první velkou příležitost si připsal krajní obránce Bém, hostujícího gólmana Ptáčka ale nepřekonal, a Cigánkovu dorážku zastavila tyč

Pardubičtí mladíci čelili silnému tlaku a odolávat dokázali jen do 17. minuty, kdy se ve vápně míč dostal k nehlídanému Miškovskému a ten ranou pod břevno otevřel skóre. Ve 24. minutě Ptáček na dvakrát zmařil velkou šanci Cigánka. Hned minutu na to ale hosté opět neuhlídali Miškovského, který na hranici vápna zužitkoval přesný centr krásným volejem do pravého vinglu.

Až dvoubrankové vedení trochu sklonilo špice ostrých dobrovických kopí a do hry se dostali i Pardubičtí; konečně se podívali z vlastní obranné půle a chvílemi drželi míč. Výčet jejich šancí však i po první půli zůstával skromný: jedenkrát přízemní střela Růžičky z kraje vápna k tyči krytá Kanavalem a jedenkrát střela stejného muže po rohovém kopu zblokovaná obráncem. Domácí svůj seznam příležitostí rozšířili střelou Golovka z vápna nad břevno a Vajglovým brejkem po levé straně zakončeným ostrým centrem, který ale Cigánek netrefil dost důrazně a následná dorážka o metr minula bránu.

Druhá půle měla logický vývoj. Hosté zkraje více drželi míč, útočná snaha ale významné příležitosti nepřinesla a ty se tak stále častěji objevovaly na opačné straně hřiště. Už v 50. minutě se po přímočaré domácí akci dostal Osvald za obránce Peška a vystřelil, Ptáček ale míč vyrazil a následně včas zpacifikoval. V 70. minutě domácí chytře přenesli hru na vpravo osamoceného Golovka, ten si zatancoval před obráncem a prudkou příhrou před bránu oslovil Cigánka. V 73. minutě našel Bémův centr před bránou Golovka, ten zasekl a vystřelil, gólman ale předvedl perfektní zákrok. Dvě minuty na to mohl Miškovský skompletovat hattrick střelou z úhlu, Ptáček ji ale dokázal alespoň tečovat a Vajgl dorážku na hrací ploše nestihl. V 80. minutě se nechal Golovko ve vápně až příliš snadno odstranit od míče, penalta se pískat nemohla. Chvíli poté na druhé straně vápna obešel protihráče, místo střely zvolil příhru, která k úspěchu nevedla. Těsně před koncem Váňa hlavou odvrátil ránu z hranice vápna, Osvaldův protiútok zmařil na poslední chvíli pardubický faul a střetnutí tak skončilo dvoubrankovou výhrou domácích.

Druhé kolo odešle dobrovické borce na půdu staronového účastníka soutěže, MFK Trutnov. Hraje se v neděli 18. srpna od 17 hodin.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice 2:0 FK Pardubice B
Kanaval - Novák, Lukáš, Váňa, Bém (88. Vladyka) - Golovko, Patočka, Osvald, Vajgl - D. Miškovský (80. Jílek), Cigánek (69. Tuma) Diváků:
220
Ptáček - Křivka (61. Pachl), Pešek, Šejvl, Konvalina - Jan Růžička (86. Portyš), Prokopec, Fousek, V. Kakrda - D. Jelínek (46. Kopřiva), T. Jelínek (46. Knotek)
Branky: 17. a 25. Miškovský

FK Dobrovice 2:0 FK Pardubice B
Kanaval - Bém (88. Vladyka), Váňa, Lukáš, Novák - Vajgl, Patočka, Cigánek (69. Tuma), Osvald, Golovko - Miškovský D. Diváků:
220

Branky: 17. a 25. Miškovský