FK Dobrovice - Jiskra Ústí n. Orlicí 0:1

30.03.2013 Kategorie: Tým A

Dobrovice toužila oplatit Ústí podzimní porážku a dělala si velké naděje, protože hosté z dosavadních devíti venkovních zápasů vytěžili jen dvě výhry a na jaře navíc dosud nehráli na živé trávě. Domácí se stále museli obejít bez potrestaného stopera Mrvíka, místo něj však po jednozápasovém trestu mohl nastoupit Bým. Hostům chyběla gólmanská jednička Křivka, průběh zápasu však ukázal, že i jeho zástupce Krátký umí zachytat.

Utkání začalo tak, jak jsou domácí příznivci zvyklí - převahou dobrovických. Jenže s přibývajícími minutami se zdálo, že jejich nápor je tentokrát jaksi jalový. "Viníkem" mohla být také ústecká obrana, která si pozorně hleděla kanonýra Ansumy.

Šancí se tak rodilo poskrovnu. Ve 4. minutě mířila po rohu hlavička půl metru vedle tyče. V 16. minutě zakončil Cigánek Ansumovu akci prudkou střelou z úhlu, Krátký byl na svém místě. O 5 minut později protančil Čech až před vápno, protože si však míč ke střele rovnal příliš dlouho, gólmana nepřekvapil. Pokud se do šance dostali hosté, bylo to vždy z náhodného protiútoku, který obvykle skončil ne příliš nebezpečnou střelou nebo ofsajdem.

Až téměř po půlhodině zápasu domácí trochu přidali na obrátkách. Ve 25. minutě Cigánek krásně obstřelil zeď, gólman se však vyznamenal a míč těsně před tím, než zaplul k tyči, vyrazil na roh. Tři minuty na to rozehrával Cigánek další přímý kop, tentokrát však téměř od rohového praporku. Vladyka hlavičkoval a Ansuma se dostal k dorážce, ústecká obrana však opět uhájila čisté konto.

Největší šance hostí mohla přijít ve 32. minutě. Ústí se pohlednou akcí dostalo až před domácí bránu, kapitán Vaňous však místo střely v nadějné pozici zvolil přihrávku, která už na spoluhráče neprošla. Poslední příležitost první půle si připsal Ansuma, který hlavou k tyči usměrnil centr Zbončáka, vysoký gólman Krátký však opět dosáhl.

Až ve druhé půli se začalo blýskat i před Bartošovou bránou. Hned ve 46. minutě musel dobrovický brankář vytáhnout na roh přímý kop Vaňouse z hranice šestnáctky. Krátce poté skončila další Čechova střela zblokována mimo. A v 59. minutě přišel rozhodující moment utkání. Vaňous vyslal do útoku Kuklu, ten byl sražen ve vápně a rozhodčí odpískal penaltu, kterou proměnil Pászto.

Závěr znovu patřil domácím, kteří se tlačili za vyrovnáním. V 75. minutě zakončoval Vladyka po přímém kopu sotva 10 čísel vedle tyče. Tři minuty na to se po rychlé akci dostal uvnitř vápna ke střele střídající Jílek, její cestě do poloprázdné brány zamezil tečující obránce. Deset minut před koncem Miškovský z první dorážel Jílkův centr, stál velmi blízko, míč však netrefil, jak potřeboval. Poslední šanci měl Ansuma, který ve vápně zakončoval Čechovu akci, Krátkého však opět nepřekonal.

Ústí nad Orlicí si tak z Dobrovice nečekaně odváží všechny tři body. Dobrovice zůstala osmá, čelo tabulky se jí však opět vzdálilo, spodek se naopak nebezpečně přibližuje. Překvapivý výsledek "uhrál" Dvůr Králové, který doma prohrál s beznadějně posledními Holicemi, druhé Mšeno doma jen remízovalo s čtrnáctým Turnovem. Dobrovice příští sobotu zajíždí na půdu předposledních Semil, které odjely z Pardubic s prohrou 1:5.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice 0:1 Jiskra Ústí n. Orlicí
Bartoš – Jiránek, Vladyka, Bým, Zbončák – Cigánek, Gába (72' Jílek), Patočka, Čech – D. Miškovský, Ansuma Diváků:
Krátký – Felcman, Felgr, Hudec, Tomášek (68' Kaláb) - Grepl (82' R.Ráb), P.Falta, Pászto, Vaňous – Kukla (89' M.Falta), Knápek

Branka: 59' Pászto (z pen.)

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne