Z brzkého vedení nakonec nic nezbylo

03.09.2015 Kategorie: Tým A

Desátá Dobrovice přivítala v zápase vloženého 17. kola páté Zápy. Domácí začali výborně a záhy vedli, ve druhé půli ale hosté dvěma slepenými góly vývoj otočili.

Oproti pohárovému utkání s Varnsdorfem se dobrovický lodivod Hejno vrátil k osvědčené sestavě, ovšem s jednou výjimkou - v bráně zůstal mladík Dědek. No a tři hráči, kteří v sobotu šetřili síly, zařídili Dobrovici už ve čtvrté minutě vedení. Kotyza vytěžil ze souboje s Haklem míč, předal ho Vajglovi, ten zpoza rohu vápna vyslal ukázkový centr a Volf se hlavou od zadní tyče trefil přesně k tyči protější.

Druhým gólem do zápské sítě zaváněla situace z 11. minuty, kdy Osvald poslal za obranu Kotyzu a ten vpravo obešel i vysunutého gólmana, ale jeho centr mířící na Volfa, osamoceného před zívající bránou, stihl vyhlavičkovat Duben. Na druhé straně si Dědek poradil s nepříjemně tečovaným pokusem Kalivody a potlesk si vysloužil především za perfektní zákrok proti hlavičce Jemelíka. Ve 29. minutě proskočil Novákův centr až ke Kotyzovi, stojícímu bokem k zápské bráně na penaltovém puntíku, jeho rána z první a z otočky však zamířila vysoko nad břevno. Ve 35. minutě pak byli hosté velmi blízko vyrovnání, když Kalivoda z 18 metrů opřel svůj přímý kop o břevno Dědkovy brány!

Deset minut po změně stran mohl dobrovické vedení navýšit Osvald. Sám pohlednou, rychlou akci načal, míč se k němu přes Patočku a centrujícího Bernáta vrátil a nevysoký středopolař vyslal z malého vápna gólmanovi do protipohybu krásnou hlavičku, jež se žel těsně nevešla do šibenice. Dobrovické musely neproměněné šance mrzet, protože zápská honba za vyrovnáním nabírala na intenzitě. Několik situací domácí přežili; do Kalašovy střely se vložil dobrovický Novák, hlavička zápského Nováka postrádala razanci a Haklův pokus ze 66. minuty byl ztečován na roh. Jenže z něj už se hosté prosadili. Nejprve hlavičkoval Petržílka a z nastalé skrumáže dorazil míč za čáru Pavlík. Jen dvě minuty na to Duben hlavou přizvedl Kalivodův přímák a Dědek se jen bezmocně podíval, jak Zápy otáčejí skóre.

Ve zbytku zápasu si hosté hlídali náskok efektivněji, než před tím domácí. Minutu před koncem se dokonce už už radovali z jeho navýšení, Kalivodovu střelu z hranice šestnáctky ale Dědek dalším dobrým zákrokem vytáhl mimo obrys svojí brány. Mladý gólman se potom zapojil do posledního dobrovického útoku, on ani spoluhráči už ale neuspěli, takže tři body z města cukru odcestovaly zápským autobusem. Dobrovičtí prohráli druhý soutěžní zápas v řadě, což se jim stalo poprvé od dubna 2013. Naskočit zpět na vítěznou vlnu se pokusí v neděli na půdě na jaře ještě druholigového Baníku Most.

FK Dobrovice - SK Zápy 1:2

Branky: 4. Volf – 66. Pavlík, 68. Duben

Dobrovice: Dědek – Novák, Váňa, Hruška, Vajgl (87. Janošík) – Rudolf (73. Just), Patočka (87. Krystan), Osvald, Bernát (67. Boček) – Kotyza (78. Sodoma), Volf.

Zápy: Straka – Hakl, Duben, Baloun, M. Novák (88. M. Doležal), Jelínek (84. Lukašov), Pavlík, Svoboda, Jemelík (46. Kovařík), Kalivoda (90. Bejbl), Kalaš (61. Petržílka).

Rozhodčí: Makovička – Pečenka, Hrkal. Diváci: 280.

Celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

FK Dobrovice 26.08.