FK Dobrovice - Sokol Libiš

29.05.2012 Kategorie: Tým A

Libiš, která k nám dorazila v sobotu 26. května, nezažívá dvakrát vydařené jaro. Po prvním jarním kole ještě ztrácela jediný bod na postupovou druhou příčku, během příštích devíti kol ale jen čtyřikrát remízovala a pětkrát prohrála, takže místo čelních příček teď okupuje střed tabulky. Až v minulém kole zvítězila v Novém Strašecí a zastavila pád. My jsme naopak minulý týden nedokázali proměnit pomyslný postupový matchball, poprvé po devíti kolech jsme totiž prohráli.

Hosty asi moc nepotěšil dvouzápasový trest za žluté karty pro pětigólového střelce Zuskina, na naší straně ze stejného důvodu pyká tvůrce hry Gába. Krom něj jsme ale postrádali ještě někoho. Za brankou hostí chyběl fanklub (jeho vůdce reprezentoval město na tradičním celostátním srazu Týnců v Hrochově Týnci) a kdo ví, jestli i to nepřispělo k našemu nepovedenému startu do zápasu. Hned ve 3. minutě jsme čelili dvojici rohových kopů, tomu druhému bohužel neúspěšně. Míč se dostal k protihráči Bičaníkovi, který jej zblízka nekompromisně zavěsil pod břevno.

Inkasovaný gól nás ihned probudil, a když po chvíli dorazil i fanklub, atmosféra na hřišti se zcela proměnila. Během další půlhodiny se hosté na naši půli dostali sotva dvakrát třikrát a jakmile ztratili míč, vraceli se jako o překot do obranných pozic, ani se cestou nesnažili napadat. Střel bylo mnoho, do zajímavých příležitostí se dostali hlavně Ansuma a Miškovský, oba stříleli z vápna z otočky po zpracování přihrávky, oba ale nedůrazně. Zejména druhý jmenovaný hrál tentokrát ve velké pohodě, byl tak říkajíc všude, zpracoval každý míč a hýřil aktivitou. Ve 37. minutě také připravil první gól. Zatáhl balon k rohovému praporku a tam tísněn obráncem tak dlouho tančil a vyšíval, až si dokázal připravit trochu místa a odcentrovat přesně do vápna, kde našel Ansumu, který hlavou srovnal na 1:1.

Náš brankář Bartoš si v zápase dvakrát vybral dávku štěstí. Nejprve mu ještě před naším vyrovnáním téměř proklouzla střela z přímého kopu, podruhé diváky postrašil, když nadvakrát, těsně před dobíhajícím útočníkem, krotil libišskou střelu. V obou případech ale nakonec uspěl a tak mohla podruhé v zápase přijít naše radost. V poslední minutě poločasu vyslal Patočka křižnou přihrávku na nabíhajícího Tumu, který zprava prostřelil brankáře.

Ve druhém poločase vidělo 220 diváků naši stálou převahu. Hned v 51. minutě se do velké šance mohl dostat Ansuma, jeho sprint ale zastavil hvizd rozhodčího, který se rozhodl neprodleně potrestat faul na našeho Hnízda. Dvě minuty na to vyrazil hostující brankář Miškovského dorážku přímého kopu doslova z brankové čáry. Ansumova hlavička metr vedle brány zakončila naši sérii slepených přímých a rohových kopů na konci sedmé desetiminutovky. Hezký slalom přes půl hřiště předvedl střídající Jílek, jeho střelu ale brankář chytil. Po souhře Patočky a Jílka hlavičkoval Ansuma, znovu ale mimo, takže pojistka vedení ne a ne přijít. Toho jsme mohli litovat v 84. minutě, kdyby nebyl Bartoš u míče dřív, než nebezpečně nabíhající útočník.

Do hry se po dlouhé době podíval Boško a hned se zapojil. Zpracoval aut, přiťukl Hnízdovi a ten v zajímavé pozici pálil nad břevno. Poslední náznak šance si hosté připsali v 89. minutě, nedůrazné nůžky ale Bartoše nenachytaly. Dobrovičtí si tak připsali desátou výhru jara, na druhém místě stále drží šest bodů náskok na Český Brod a ztrácí 4 body na vedoucí Kutnou Horu, neboť oba tito soupeři ve svých zápasech také uspěli. Příští zápas sehrajeme v neděli 3. června na hřišti Mnichova Hradiště a půjde o derby dvou týmů, které shodně mohou opustit krajský přebor, každý ale jiným směrem.

FK Dobrovice A 2:1 Sokol Libiš
Bartoš - Tuma, Mrvík, Vladyka, Zbončák - Čech (61' Jílek), Patočka, Hnízdo, Kořínek (78. Jiránek) - Ansuma, Miškovský D. (86' Boško) Diváků:

Branky: 37' Ansuma, 45' Tuma
Branka: 3' Bičaník