FK Dobrovice - TJ Svitavy 1:0

18.08.2012 Kategorie: Tým A

Zápasu předcházel vydařený zábavně-soutěžní program, kterému scházelo jediné – ještě větší účast. Ukázkové letní počasí bylo v tomto případě na škodu, přednost před fotbalem mělo bohužel koupaliště. Přesto kdo dorazil již hodinu dvě před zápasem, nemusel litovat. Užil si soutěže, zábavu pro děti i dospělé, hudbu, dárky od Ondrášovky a hosty v čele s misskou Hanou Svobodovou.

Nejdůležitější hosté však dorazili ze Svitav. Tamní klub i fanoušci jsou na divizní účast jak se patří natěšení a oprávnění jim k tomu dávají první ligou ostřílené posily v čele s lodivodem Martinem Pulpitem. Ten sáhl ke dvěma změnám v základní sestavě. Pouze na lavičce zůstal Brůna a ani na ni se nevešel Kasálek. Sestava domácích doznala jedinou změnu, Berana na kraji zálohy nahradil Jílek. Zbončák ani Gába tedy stále nebyli k dispozici.

Domácí fanoušci museli rychle odvyknout jasné dominanci svých hráčů na domácím hřišti, obvyklé v časech krajsko-přeborních. Zápas byl od počátku poměrně vyrovnaný. Ačkoli se nehrál nezáživný fotbal; míč šel co chvíli od brány k bráně a i na středu hřiště se o něj sváděly urputné souboje, dlouho si nikdo nepřipsal opravdu vyloženou šanci.

po prvních dvaceti minutách se oba týmy začaly osmělovat. Ansuma zády k bráně hlavičkoval metr nad. Bartoš vyslal do rychlého brejku Čecha, ten obešel protihráče a nahrál Jílkovi, jenž však z 25 metrů vystřelil nepřesně i nedůrazně. Na druhé straně Belej pohybem těla zmátl a obešel dva naše hráče a vystřelil přesně do rukavic našeho Bartoše, který dlouhým nákopem založil další protiútok – Miškovský jej jen lehce ztečoval na Ansumu, který se nenechal obrat obráncem, poslal míč do vápna, kde jej nabíhající Jílek zpracoval hezky na prsa, ale bohužel příliš daleko před sebe.

Po půlhodině hry jsme si nepřesnostmi a riskováním na vlastní půli začali koledovat o inkasovaný gól. Především Svoboda byl blízko, respektive velmi blízko tyče Bartošovy brány prošla střela z jeho kopačky. Rozháranou pětiminutovku ukončil faul Ansumy na středu hřiště, který si dokonce vyžádal krátké ošetřování. Zkušený trenér Pulpit i s celým svitavským realizačním týmem pak ukázali, že mají mezírky ve znalosti pravidel; zapomněli, že ošetřovaný hráč se smí vrátit na hřiště až po 3 minutách.

Domácí se uklidnili a vrátili do hry. Zprava vystřelil těsně vedle bližší tyče Čech, záhy Jílek vyslal za obranu Ansumu s jehož přízemní střelou měl Ehrenberger co dělat, ale zkrotil ji. Svitavskému gólmanovi se nakonec vymstila jeho stálá snaha zakládat útoky svého mužstva. V 41. minutě po autovém vhazování v rohu hřiště rozehrál nepřesně, míč našel Marka Čecha, ten poslal míč z první dopředu, David Miškovský ho zpracoval a chytrou příhrou mezi rozhozenými obránci vyslal Musu Ansumu samotného proti Ehrenbergerovi. A našemu kanonýrovi se podařilo míč poslat podél brankáře přímo k pravé tyči.

Druhý poločas jsme začali stejně aktivně, jak jsme první skončili. Na jednu svitavskou šanci připadly dvě tři naše. Navýšením náskoku to zavánělo, když Miškovský ve vzdušném souboji rozhodil hostujícího gólmana, až tento upustil míč, či když Ansuma vystřelil přes obránce tak, že donutil brankáře vyrazit na roh. Této akci však bohužel předcházel střet Miškovského s protihráčem, při němž si náš přilehnutý útočník přivodil výron a musel být z hřiště odnesen na nosítkách.

Podruhé v zápase pak následovala pasáž hry, během níž jsme kupili jednu nepřesnost na druhou a dávali tak příležitost Svitavským.  Urban zleva těsně přestřelil bránu a v 58. minutě, když Ansuma na půlce hřiště hloupě ztratil balon, nás od vyrovnání uchránil dobrý zákrok Bartoše. Když už jsme si oddechli, že další pětiminutovku hrůzy jsme přečkali bez následku, dostali se v 68. minutě hosté k největší příležitosti zápasu. Náš útok šikovně vedený Patočkou a zakončený Čechem, vyústil v rychlý protiútok, na jehož konci hostující útočník trefuje břevno Bartošovy brány!

Pak už se ale znovu jiskřilo na druhé straně. Ansuma několikrát pohrozil rychlým útokem a pokud jej obránci zastavili, bylo to obvykle jen za cenu faulu. V 77. minutě se ukázal i Miškovského vystřídavší Bulíř - šel sám na bránu, šikovným lobem však namísto navýšení náskoku ve skóre pouze srovnal na nastřelená břevna. Nepříjemnou tečku za zápasem udělalo zranění Čecha, který po doběhu špatně došlápl a ze hřiště už po svých neodešel.

FK Dobrovice A 1:0 TJ Svitavy
Bartoš - Tuma, Vladyka, Mrvík, Pečínka - Jílek, Cigánek, Patočka, Čech - Miškovský D., Ansuma Diváků:
200
Ehrenberger J. - Novák, Kroulík, Ptáček, Hrdlovič - Urban , Ehrenberger R., Čížek, Belej - Svoboda, Černík
Branka: 41' Ansuma

Dobrovice si připsala první vítězství do tabulky a se čtyřmi body a skóre 2:1 se s Kutnou Horou dělí o páté místo. Stejný počet bodů má i čtvrtý Náchod a třetí Dvůr Králové a pouze druhá Nová Paka a vedoucí Jirny zatím neztratily ani bod. Na druhém konci tabulky je bez bodu Turnov. Náš příští soupeř, pardubické béčko, je s jediným bodem předposlední.

-sch-

SK Sokol Brozany