Náchod doma ubojoval nejtěsnější vítězství

03.06.2014 Kategorie: Tým A

Dobrovice nedokázala srdnatému, sestupem ohroženému soupeři vstřelit gól a Náchod jí na své umělé trávě přichystal první porážku po jedenácti zápasech a teprve čtvrtou v dosavadním průběhu sezóny.

Místo v základu si tentokrát vysloužila dvojice útočníků Miškovský, Boško a na kraj zálohy se vrátil Vajgl. Poslední dva jmenovaní vyrobili v 15. minutě první vyloženou gólovou příležitost. Vajgl vyslal ulicí Boška do brejku, ten se však tísněn obráncem dostal k zakončení příliš pozdě a trefil pouze brankáře Baláže. Pozdější průběh měl žel ukázat, že šlo o největší dobrovickou šanci zápasu.

Ve 28. minutě Baláž vytlačil na roh Patočkovu ránu zpoza vápna. Dvě minuty na to se domácí po autovém vhazování z hloubi své vlastní půle vcelku lehce dostali na útočnou polovinu hřiště a dvěma rychlými přihrávkami po linii pokutového území přenesli hru zleva napravo na úplně volného Simona, který měl hodně času zamířit. Míč z jeho kopačky se otřel o přední tyč a zaplul do dobrovické branky.

Náchodští se od počátku soustředili na obranu a napadání dobrovické rozehrávky a vstřelený gól jim samozřejmě ohromně nahrál do karet. Hnáni strašákem sestupu hráli s velkým nasazením a mohli přidat další gól. Už ve 34. minutě propadla Váňova vysoká hlavička ve vápně k domácímu Petrovi, ten ale balon netrefil, jak potřeboval. Krátce na to ještě zahrozili po dvou přímých kopech, s oběma si ale Bartoš poradil. Ve 40. minutě mohl srovnat stav Miškovský, když k němu prošel dlouhý centr, na střelu měl však málo času i prostoru a Baláže nedokázal překonat.

Ve druhé půli se fyzicky náročná hra stále zřetelněji podepisovala na stavu domácích hráčů. Hosté však nedokázali narůstající převahu využít. Dudka dvakrát ve slibné pozici trefil obětavě zasahujícího protihráče a střídající Křelina pro změnu vystřelil nedůrazně. Posledních deset minut musel namísto zraněného Osvalda odehrát asistent trenéra Kalíšek. Domácím se dařilo kouskovat hru a když hosté doslova pár vteřin po odbití 90. minuty získali ještě jeden rohový kop, rozhodčí už jej ani nenechal rozehrát.

Vedoucí Nová Paka remízovala na půdě třetího Turnova, takže dvě kola před koncem je již jisté, že Dobrovice skončí sezónu na druhém místě, a tedy nejlépe ve své novodobé historii. Poslední domácí utkání ročníku sehraje v sobotu 7. června od 17 hodin proti Spartě Kutná Hora.

Stanislav Chmela, Milan Kubeš

FK Náchod - FK Dobrovice 1:0

Branka: 31. Simon

Dobrovice: Bartoš - Novák, Lukáš, Váňa, Bém (46. Golovko) - Dudka, Osvald (80. Kalíšek), Patočka, Vajgl - Miškovský (67. Fronĕk), Boško (55. Křelina)

Náchod: Baláž – Moravec, Novotný, Kábrt, Nejman – Simon, Bohuslav (80. Plšek), Vlček (78. Vejprava), Srkal, Petr (58. Malý) – Rompotl

Rozhodčí: Krupa, Rais, Drábek

Diváků: 100

Pod tímto odkazem naleznete krátký sestřih hlavních momentů utkání z dílny našeho soupeře.

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne