V souboji ohrožených Picava vyzrála na domácí Turnov

19.05.2013 Kategorie: Tým A

Zápas dvou celků nebezpečně blízko sestupovému pásmu měl přinést vyrovnaný fotbal, domácím ale příliš nevyšel a z vítězství se radovali hosté, kteří po celý zápas působili jistějším a sebevědomějším dojmem.

Dobrovičtí vyběhli na trávník v lehce pozměněné a značně promíchané sestavě. Mezi tři tyče se vrátil Kanaval, ze zálohy na kraje obrany se posunuli Patočka se Zbončákem, do středu záložní řady se postavil Tuma, krajní záložníky hráli Miškovský a Mrklas a v útoku podporoval Ansumu Cigánek. V úvodních minutách měla více ze hry turnovská skvadra, držela míč a snažila se kombinovat, hosté ji však drželi v uctivé vzdálenosti od vlastní brány.

A s postupujícím časem postupně přebírali aktivitu. Ve 12. minutě musel domácí gólman Kamisch zasáhnout proti pěkné Cigánkově střele z 25 metrů. Pět minut na to se V. Hurt nechal přeskočit balonem a Ansuma v dobré pozici přestřelil. Hned další útok založil Tuma, když prošel turnovskými řadami jak nůž máslem a posunul Ansumovi, který tentokrát zamířil příliš vpravo.

Domácí ztratili nejen útočný, ale i obranný důraz. Dobrovické nenapadali, nechávali jim spoustu místa, a když už se pustili do těsnějšího bránění, skončilo to často faulem, jako ve 24. minutě, kdy byl u levé čáry podražen Miškovský. Přímý kop rozehrál Cigánek a nedůsledně hlídaný Patočka poslal míč hlavou do sítě.

Po půl hodině hry měli hosté výhodu dalšího přímého kopu, tentokrát však byli ve vápně bráněni důrazněji. Možná až příliš, zákrok na Vladyku však jako faul posouzen nebyl. Z protiútoku si naopak domácí připsali svou dosud nejvážnější gólovou příležitost. Hlavičku Bárty z těsné blízkosti však Kanaval díky svému perfektnímu postřehu vyrazil nad břevno. A stejně pozorný byl i v poslední minutě prvé půle, kdy se po domácím rohu míč nebezpečně odrazil od jeho vlastního spoluhráče.

Ve druhém poločase turnovští poněkud zvýšili útočnou aktivitu, stále však naráželi na pevnou obranu a jako vedlejší efekt čelili zvýšenému množství nebezpečných protiútoků. V 57. minutě ještě Kamisch udržel domácí naděje, když kryl střelu vlevo osamoceně unikajícího Cigánka, o necelých deset minut později už ale kapituloval podruhé. Cigánek dal do běhu Ansumovi a ten se již nemýlil.

Druhá branka domácí srazila do kolen, hosté výrazně více drželi míč, v klidu kombinovali a mohli přidal další gól. V 73. minutě dostal na pravé lajně míč Mrklas, poradil si s obráncem a sám postupoval na brankáře, kterého však neprostřelil. V 84. minutě se pro změnu do úniku dostal Miškovský, byl ve vápně faulován a sudí nařídil pokutový kop. Míč si postavil kapitán Vladyka, bránu však vysoce přestřelil.

celou fotogalerii naleznete na facebookovém profilu FK Dobrovice

Zdramatizování zápasu hlavičkujícím Koťátkem přišlo pro domácí příliš pozdě, dobrovičtí si již tři body uhlídali. V tabulce divize C se vítězstvím posunuli na desátou příčku a náskok na sestupové příčky navýšili na šest bodů. V příštím kole doma přivítají silný celek ze Mšena - Jablonce nad Nisou. Na Dobrovickém městském stadionu se hraje v sobotu 25. května od 17 hodin.

Stanislav Chmela

FK Pěnčín-Turnov 1:2 FK Dobrovice
Kamisch - Hurt D. (87' Korček), Novotný, Hybner, Havlín - Tvrdý (46' Ježek), Petřík, Koťátko, Hurt V. - Bárta, Benek (70' Koubek) Diváků:
270
Kanaval - Patočka, Lukáš, Vladyka, Zbončák - Mrklas (76' Čech), Tuma, Gába, Miškovský D. (87' Jiránek) - Cigánek, Ansuma (90' Boško)
Branka: 89' Koťátko
Branky: 24' Patočka, 65' Ansuma