FK Pardubice B - FK Dobrovice 0:2

26.08.2012 Kategorie: Tým A

Pardubickou rezervu čekala nejen premiéra před domácím publikem, ale také snaha o připsání premiérové výhry. Dva její hráči základu obdrželi v minulém kole červené karty, tým tak přišel o brankáře Čihaře a stopera Buriánka. Kromě těchto dvou vynucených změn udělal trenér v sestavě ještě další dvě.

Dvojici členů základní sestavy postrádal také hostující trenér, pro zranění mu chyběli útočník Miškovský a záložník Čech, které nahradily letošní posily Bulíř a Beran. Stále na marodce navíc zůstával Gába, do hry se vrátil alespoň Zbončák.

Vzhledem k věkovému průměru i k předchozí kariéře hráčů měly být zkušenosti na naší straně. A to se potvrdilo již v 10. minutě, kdy domácí vyrobili dvě velké chyby a hosté je potrestali. Přes stopera Vencla prošel dlouhý nákop, na míč se řítili Ansuma a vyběhnuvší domácí gólman Zahradník, který však stejně jako jeho kolega z obrany míč nezasáhl a umožnil tak našemu ostrostřelci skórovat do prázdné brány.

Po vstřeleném gólu se zdálo, že hosté vzali otěže pevně do rukou a pardubické mladíky jasně přejedou. Jenže utekla další desetiminutovka a vše mohlo být jinak. Ve snaze zastavit ojedinělý atak domácího útočníka šel náš obránce v pokutovém území do skluzu, ve kterém zasáhl míč rukou. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Kudrna, rozeběhl se, vypálil a...branku naštěstí pro hosty těsně přestřelil.

Hůře už to pro nás dopadlo o dalších 10 minut později. Bulíř opustil hřiště kvůli poraněným zánártním kůstkám a jeho tým tak přišel po Miškovském o dalšího útočníka. Na trávu se tedy po dlouhém zranění podíval Mrklas.

Po poločasové pauze se domácí viditelně pustili do útočení, jenže hostující obrana jim mnoho nedovolila a naopak sami často horkotěžko zastavovali rychlé protiútoky. V 61. minutě ještě selhal v zakončení Jílek, Cigánek o sedm minut později si však již počínal jako opravdový mazák, po dlouhém běhu si dovolil udělat kličku obránci a překonal domácího gólmana podruhé. Pardubičtí zahrozili pouze nepřesnou hlavičkou po jednom z rohových kopů a Kudrnovou střelou z hranice vápna, kterou však Bartoš v poklidu kryl. Ani dobrovičtí žádný z dalších brejků neproměnili a zápas tak skončil dvoubrankovým vítězstvím hostů, jejichž obrana v čele s gólmanem Bartošem udržela druhé čisté konto ve třech zápasech.

Dobrovice tak poskočila o další příčku vzhůru a je o skóre pátá, stejný počet sedmi bodů mají i další tři soupeři před ní, a pouze vedoucí Jirny si stále drží plný bodový zisk. Ještě pozitivněji vypadá pohled na žebříček pravdivostních bodů, v něm totiž dobrovickým se 4 body patří druhé místo.

FK Pardubice B 0:2 FK Dobrovice A
Zahradník - Novotný, Tischler, Vencl, Hanč - V. Kakrda, Kudrna, Šejvl, T. Kakrda (62. Klátil) - Janecký (77. Rydval), Brychta (46. Polák) Diváků:
80
Bartoš - Pečínka, Tuma, Vladyka, Zbončák - Beran (46. Bým), Cigánek, Patočka, Jílek (72. Kořínek) - Bulíř (33. Mrklas), Ansuma.

Branky: 10' Ansuma, 68' Cigánek

-sch-