Generálka na ČFL se nevydařila

06.03.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Přepeře 1:3 (0:2)

V posledním  přípravném utkání si ke generálce na jarní část ČFL Dobrovice pozvala na hřiště do Předměřic nad Jizerou nováčka divizní skupiny C FK Přepeře. Hosté mají ve svém kádru několik hráčů s prvoligovými zkušenostmi a na hřišti bylo od první minuty znát, že pro domácí to nebude lehké utkání. A hned od úvodních minut si vzali také hosté slovo, když už ve 3. minutě po faulu Valenty na pravé straně vedle pokutového území zahrával Michal Sedláček střílený centr do vápna, který ale hosté zakončili vysoko nad branku. V 5. minutě se hosté po rychlém brejku dostali do další šance, ale Sedláček opět netrefil Bartošovu branku. Ale v 6. minutě již hosté udeřili. Po dlouhém nákopu z vlastní poloviny a vyhraném souboji ve středu hřiště dostal hostující Synek míč do běhu, šel sám na Bartoše a ranou pod břevno nedal domácímu brankáři šanci. Ve 13. minutě se k zakončení dostali také domácí, když kombinaci ze středu hřiště pálil Žaloudek, hosté ale jeho ránu z velkého vápna srazili na roh. V 17. minutě se po souboji Volfa s Nesvadbou domácí útočník prosadil střelou pod břevno, ale hostující Hyka ho vychytal. Ve 25. minutě se hosté dosali ke střele z 25 metrů, ale Bartoš byl u pravé tyče připraven. Ve 27. minutě se prosadil z pravé strany průnikem Valenta, bohužel jeho rána šla vysoko nad branku. Ve 35. minutě se bohužel zranil brankář Bartoš, když likvidoval brejkovou situaci hostujícího Synka. Domácí jednička musela střídat a nahradil ji Truksa. Ve 41. minutě zakončil z pravé strany Valenta, ale hostující Hyka opět chytil. Ve 44. minutě hosté faulovali Volfa před pokutovým územím, míč si vzal Valenta a jeho rána z 22 metrů přes zeď znovu narazila na hostujícího brankáře. V následném tlaku na hostující polovině rozehrál chybně Petlička, hosté šli okamžitě do protiútoku, ale Truksa si s tvrdou střelou ke své pravé tyči skvěle poradil. Bohužel ale míč vyrazil jen před sebe a hosté z dorážky zvýšili na 2:0.

Ihned po začátku druhého poločasu ve 49. minutě fauloval Žaloudek, z následné standardní situace přišel centr na zadní tyč, kdy byl zcela osamocen hostující útočník a hlavičkou překonal Truksu již na 0:3. V 54. minutě po akci Klaina, který před vápnem přiťuknul míč pro Valentu, domácí hráče tvrdou ránou trefil je dobře postaveného brankáře. V 60. minutě centroval Tvarhoa před hostující vápno, tam si ze vzduchu perfektně zpracoval míč Valenta a tvrdou ranou přímo z voleje trefil z 20 metrů  šibenici a snížil na 1:3 z pohledu domácích. V těchto minutách se hosté více zatáhli a již se do konce zápasu pouze spoléhali na bezchybnou defenzivu a taktické pojetí hry. Domácí měli ještě několik šancí s výsledkem něco udělat, především Valenta, ale ani jednu z jeho příležitostí se mu již nepodařilo zužitkovat. A když se neprosadil ani Fotr ze standardní situace a Žižka zcela sám před brankářem hostí v poslední šanci utkání, skončila dobrovická generálka překvapivou prohrou s divizním soupeřem. Hosté se představili jako velmi zkušený mančaft s velmi propracovanou defenzivou a taktickou vyspělostí některých zkušených hráčů s následným rychlým přechodem do protiútoku. Domácí tým měl ve druhém poločase velkou převahu, která ale bohužel nevedla ke zkorigování výsledku.

Již od následujícího víkendu čeká Dobrovici naostro ČFL, která rozjíždí kolotoč jarních zápasu. Dobrovičtí zajíždí do nedalekého Převýšova, kde sehrají s tamním SK první mistrovské utkání jara. Hraje se v sobotu 9. března od 10:15 hodin, odjezd autobusu ze hřiště je v 07:15 hodin.

FK Dobrovice - FK Přepeře 1:3 (0:2)

Branka: Valenta

TJ Slovan Velvary 1