Letohrad: loni ČFL, letos zatím divizní průměr

28.09.2012 Kategorie: Tým A

Letohrad je šesti a půl tisícové městečko na východním okraji podhúří Orlických hor, asi 10 km severovýchodně od Ústí nad Orlicí. Fotbalový klub tam vznikl v roce 1919. V té době, a ještě po příští tři desetiletí, neslo město, a tedy i klub, název Kyšperk. Letohrad je novotvar vzniklý, když se Kyšperk v roce 1950 spojil s okolními vesnicemi.

Loni se FK OEZ Letohrad, jako už poněkolikáté, marně snažil zachránit účast v ČFL. Nepovedlo se a teď ho, čistě statisticky, čekají dva roky v divizi. Tyto dvě soutěže totiž v poslední době střídá v pravidelných dvouletých cyklech. Za úspěchy klubu z malého města, stejně jako v případě FK Dobrovice, stojí především vstup silného sponzora. Tím letohradským je místní výrobce elektrotechnických součástek, jehož jméno se objevuje i v názvu oddílu.

Po prvních sedmi kolech je Letohrad na sedmém místě. Až v minulém zápase dokázal poprvé vstřelit gól a bodovat ve venkovním utkání, zvítězil v Pardubicích. Zato doma ještě neprohrál, má dvě výhry a remízu, a prezentuje se útočným fotbalem, takže borce z Picavy patrně čeká těžké utkání. Na straně domácích samozřejmě budou zkušenosti z třetí ligy, v kádru však mají jediného hráče, který si zahrál první ligu, a to stopera Vaniše, který nastupoval mimo jiné i za Mladou Boleslav. Další hlavní opory týmu jsou talentovaný brankář Volšík, střední záložník Bíro, mladý důrazný útočník Sekel a krajní záložníci Kail a Nadrchal. Posledně jmenovaný se však v minulém utkání zranil a pravděpodobně tak nenastoupí. Ať už s ním či bez něj, Letohrad zatím podával dosti různorodé výkony, často se od sebe diametrálně lišily i oba poločasy jediného utkání. Kromě zápasu s Náchodem bylo velkou slabinou týmu obligátní neproměňování střeleckých příležitostí.

Dobrovice se stále drží v horní části tabulky, momentálně je čtvrtá a ztrácí tři body na druhé místo. Mančaft stále trápí široká marodka. Zdravý a plný elánu se však už v minulém utkání předvedl Jílek a pomalu se také blíží chvíle, kdy bude moci nastoupit David Miškovský. Letohradští se už nemohou spolehnout na podporu dříve vyhlášeného fanklubu, o to více tedy může dobrovickým hostům pomoci účast každého fanouška, který si spolu s nimi v sobotu 29. září udělá výlet na východ Čech. Hraje se od 16:30 a všichni jste zváni!

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.