Dobrovice vyvedla Trutnovské z omylu

19.08.2013 Kategorie: Tým A

Trutnovské noviny před zápasem informovaly, že zatímco prohra tamního divizního nováčka s loni druhou Kutnou Horou se dala čekat, Dobrovice bude patřit k týmům, se kterými by byla škoda ztratit doma body. Během zápasu byli Trutnovští postupně vyvedeni z omylu a Dobrovice se vysokou výhrou posunula do čela tabulky divize C.

Nová dobrovická sestava se pod trenérem Hejnem prezentuje rychlým, útočným fotbalem, což v Trutnově platilo od počátku utkání. Už v 5. minutě zvonila tyč po Cigánkově střele a v 9. minutě poprvé udeřilo. Domácí neubránili dobrovický rohový kop a dlouhán Lukáš neměl na zadní tyči nejmenší problém uklidit míč hlavičkou do sítě. Ve 13. minutě ještě domácí gólman Šťastný šťastně vytáhl Golovkovu střelu na roh, o 3 minuty později ale zůstal jen bezmocně stát, když za jeho záda svištěla Vajglova rána.

Ve 25. minutě zakončoval Miškovský efektně patičkou, gólman se znovu zaskvěl. O minutu později domácí snížili. Jejich snad první útočnou akci zápasu zakončil zblízka Kamitz. Domácí přidali na bojovnosti, hra se poněkud vyrovnala a hostům ubylo vyložených šancí. Za zmínku stojí jen krásná střela Osvalda z hranice vápna, která však neměla gólový efekt.

Druhá půle zprvu pokračovala v podobném duchu. Moment, který definitivně vrátil otěže zápasu do rukou hostí, nastal v 63. minutě. Miškovský byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu proměnil mazáckým padáčkem nejmladší dobrovický hráč na hřišti, Cyril Golovko.

I za stavu 3:1 pro hosty předváděl domácí gólman skvělé zákroky. Dvakrát v rychlém sledu vychytal střídajícího Froňka, poradil si i s šancí Osvalda po jeho samostatné akci a Boškova střela z malého vápna pro změnu mířila těsně mimo. Znovu kapituloval, až když v 88. minutě Kovář ve vápně fauloval Boška, sudí vytáhl červenou kartu a podruhé nařídil pokutový kop. Tentokrát se k němu postavil další mladík Froněk a také on jej bez zaváhání proměnil.

Picava Trutnovské důrazně upozornila, že letos nehodlá hrát o sestup. Naopak, po dvou kolech vévodí tabulce s plným bodovým ziskem a skóre 6:1. V sobotu 24. srpna ji na domácí trávě čeká další nováček, Rapid Liberec.

MFK Trutnov 1:4 FK Dobrovice
Šťastný – Bönisch, Kejzlar (64. Groer), Křižovič, Holubec J. – Vilám (72. Doubic P.), Marks, Kovář (88. Č.K.), Holubec P. (86. Ficner) – Kamitz, Čech (89. Ullrich) Diváků:
260
Kanaval – Novák, Lukáš, Váňa, Bém (70. Tuma) – Golovko, Patočka, Osvald (90. Maňas), Vajgl (89. Jílek) – Cigánek (50. Froněk), Miškovský D. (79. Boško)
Branka: 26. Kamitz
Branky: 9. Lukáš, 16. Vajgl, 63. Golovko (pen.), 89. Froněk (pen.)

Stanislav Chmela, Milan Kubeš

FC Slavoj Vyšehrad 0