Náš zápas v Ústí bude šlágrem kola!

11.10.2013 Kategorie: Tým A

Přesně podle předsezónních předsevzetí trenéra Hejna patří Dobrovice už od prvních zápasů mezi nejlépe útočící týmy divize C. Plodný útok však zároveň jistí nejlepší obrana soutěže, která v 9 zápasech obdržela pouhých 6 gólů. Není tedy divu, že tento tým je aktuálně už na druhém místě tabulky. V dalším kole jeho kvality prověří nejbližší tabulkový soused, o pouhý bod třetí Ústí nad Orlicí.

Loni celkově až devátý tým patří mezi další překvapení soutěže. Jeho úspěchy jsou o to méně očekávané, že před sezónou přišel o čtveřici členů základní sestavy (Pászto, Roupec, Knápek, Roušar) a soupisku doplnil jen dvěma hráči. Tradičně výborné výkony však podává kapitán mužstva Zdeněk Vaňous, tvůrce hry a autor 8 z 21 branek mužstva. V minulém kole v Kutné Hoře musel střídat pro zranění a jeho spoluhráči bez něj odešli s prohrou 0:3. Šlo o teprve druhou letošní prohru, tu první si odvezli z Turnova. Ústí však mělo pro začátek soutěže velice dobrý los. Nejvýše postavený klub, nad kterým dokázalo zvítězit, je aktuálně šestý Jablonec nad Jizerou, ostatní poražení soupeři se nacházejí mezi 9. a 15. příčkou. Na druhou stranu, Ústí je tradičně známé svou silou na domácí půdě. Jak se všechny tyto faktory projeví proti Dobrovici se dozvíme v sobotu 12. října od 16 hodin. Zápas by měl být ke shlédnutí na stránkách tvcom.cz.

Ve stejném termínu svůj zápas odehraje také dobrovické béčko, které zamíří do Poděbrad. Tamní Bohemia je až patnáctá a na kontě má jen dvě výhry. Proti zatím nepříliš úspěšnému soupeři se mužstvo trenéra Klaina pokusí navázat na vysokou domácí výhru 6:1 z minulého kola. Aktuální výsledky hledejte na těchto stránkách a na facebooku FK Dobrovice.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.