Na Vyšehradě rozhodla jediná branka

08.11.2016 Kategorie: Tým A

Domácí Vyšehrad a hostující Dobrovice měly před patnáctým zápasem sezóny shodný počet bodů, ale odlišnou formu. Zatímco Dobrovičtí se radovali ze tří výher v řadě, Vyšehrad naopak před společným soubojem potřikráte nebodoval. Jediná branka do dobrovické sítě rozhodla o tom, že obě mužstva své minisérie přerušila. Hosté ale měli vážný důvod zlobit se na pomezního.

Dobrovičtí se na vyšehradské umělé trávě prezentovali dobrým výkonem. Poprvé v sezóně se do základní sestavy vrátil kapitán mužstva Miškovský. Hodně vidět ale bylo především druhého nejlepšího střelce soutěže Marka Volfa. Zatímco domácí v prvé půli snad ani jedinkrát nevystřelili na bránu, dobrovický kanonýr měl příležitostí hned několik. A ve 38. minutě se mu dokonce podařilo gólmana Kočího překonat, jenže pomezní sudí mu radost zkazil. Volf hlavičkou uklidil do sítě trestný kop Tvarohy, patrně však z těsného postavení mimo hru.

Po změně stran Dobrovice udržela rychlé tempo a Kočí musel záhy krýt další Volfovu pohotovou střelu. Domácí ale dobře prostřídali, Strnad s Junkem hru oživili. Bartoš v dobrovické bráně se konečně trochu zahřál a po hodině hry předvedl několik fantastických zákroků. V 63. minutě vykryl Kvídovu teč z těsné blízkosti i dvě další dorážky a v 65. minutě kryl nebezpečné střely Strnada a Junka. Chvíli na to už byl krátký na ránu Heřmana, zachránila ho ale tyč. V 71. minutě se Dobrovice utrhla do rychlého přečíslení, na jehož konci Volf doklepl míč za Kočího záda, podruhé v utkání mu ale gól nebyl uznán pro ofsajd! A na rozdíl od prvního, hraničního případu se tentokrát rozhodčí zřejmě spletl.

Dobrovici tato chyba patrně stála body. Deset minut na to totiž Vyšehrad utkání jedinou brankou rozhodl. Zařídili to dva nejnebezpečnější hráči mužstva. Volešákovu střelu ještě Bartoš vykryl, na dorážku střelce Strnada už ale nedosáhl. Hosté byli po většinu utkání lepším mužstvem a minimálně jedna z jejich branek asi měla platit, více štěstí ale měl domácí Vyšehrad. Dobrovice klesla na dvanáctou příčku a v sobotu se v posledním domácím utkání podzimu střetne s čtvrtou Olympií Hradec Králové.

FK Slavoj Vyšehrad - FK Dobrovice 1:0
Branka: 83. Strnad
Sestava: Bartoš – Novák, Skuhravý, Lukáš, Tvaroha – Hurka (75. Munzar), Soběslav, Osvald, Vajgl (82. Březina) – Volf, Miškovský (64. Bernát).

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne