Naději na body vzala áčku proti Loko Vltavín poslední vteřina utkání

03.05.2017 Kategorie: Tým A

FK Loko Vltavín - FK Dobrovice 2:1 (1:1)

Za hezkého slunečného počasí nastoupila Dobrovice v sobotu 29. dubna v rámci utkání 25. kola České fotbalové ligy na hřišti FK Loko Vltavín.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně rozhodovaly vždy až poslední vteřiny. V premiéře vyrovnala domácí Dobrovice v nastaveném čase z trestného kopu Martinem Kotyzou na 2:2 a následně vyhrála pokutové kopy. Naopak na jaře urvala vítězství 2:1 gólem z trestného kopu v poslední vteřině Lokáda. Podzimní utkání naopak přineslo jednoznačný výsledek, když dobrovická "Picava" svého pražského soupeře rozmetala 5:1 (4. a 31. Hurka, 43. Vajgl, 80. Volf, 90.+1 Bernát – 77. Pejša).

Trenér Hejno po prohraném derby výrazně sáhl do sestavy, v níž chyběli Novák, Osvald, Vajgl a Strnad. Novými muži v sestavě cukrovarníků byli Peljak, Fialka, Bernát a Đorđević, kapitán Pavel Tvaroha se z postu levého beka přesunul na pravý kraj zálohy.

V úvodních 15 minutách se na hřišti nedělo nic, co by stálo za zmínku.  Nepřesnost střídala nepřesnost, hře na obou stranách chyběla jakákoli myšlenka. Až v 18. minutě se k přímému kopu po faulu na hostujícího Eliáše postavil dobrovický kapitán Tvaroha, jeho ránu musel z brankové čáry vyhlavičkovat domácí obránce Valíček. V této fázi utkání byla Dobrovice lepším týmem a ve 20. minutě zaslouženě gólově udeřila, když Bernátův vynikající centr z levého křídla uklidil hlavou do sítě nejlepší dobrovický střelec Marek Volf. Domácí se okamžitě po obdržené brance snažili najít gólovou odpověď a výrazně zvýšili svou aktivitu. Odměnou jim bylo v 35. minutě vyrovnání potom, co hosté nechali před vápnem hodně prostoru Abenovi. Bývalý sparťan se rozhlédl a přesnou přihrávkou do uličky oslovil Davida Podzimka, který tváří v tvář Havránkovi chladnokrevně zakončil. Z první povedené akce tak domácí vyrovnali na 1:1. A protože do konce poločasu se už nic zásádního na hrišti nestalo, šlo se za tohoto stavu i do kabin.

Do druhé půle byla Dobrovice nucena vystřídat brankáře, kdy Havránek nemohl po zranění pokračovat a nahradil ho Bartoš. Hned ve 49. minutě zahodil neskutečnou příležitost zahazuje dobrovický Volf. Po strašidelné hrubce domácí obrany, kdy malá domů přeskočila i brankáře Pávka, byl Volf úplně sám před prázdnou bránou, jenže míč se mu svezl po kopačce a skončil k naprostému úžasu všech přítomných na tyči. I na spálené tutovky bylo ale brzy srovnáno. V 53. minutě Šípek ve vápně vyhrál hlavičkový souboj s brankářem Bartošem, který neodhadl výběh. Míč skočil pár kroků od brankové čáry před Podzimka, který hlavičkoval nad odkrytou bránu. V této fázi utkání byli výrazně lepším týmem domácí. Hostující trenér Hejno na to reagoval v 60. minutě stažením útočníka Bobana Đorđeviće a nasazením defenzivního záložnika Tomáše Osvalda. V 74. minutě měl dobrou příležitost domácí 74 Mashike, který se vřítil do pokutového území dobrovických, jeho tvrdou ránu ale vyrazil Bartoš, který mu na malém vápně zmenšil střelecký úhel. Když už to vypadlo, že utkání spěje k pokutovým kopům, zasáhl dobrovické bodové naděje blesk z čistého nebe. V 94. minutě domácí rozehrávali trestný kop z půlky, poslední akci utkání,  a míč spadl přesně před Davida Podzimka, který ho z hranice šestnáctky nádherně napálil angličanem o břevno do sítě! Hosté tak v poslední vteřině zápasu přišli o všechny body.

FK Loko Vltavín - FK Dobrovice 2:1 (1:1)

Branky: 36. Podzimek David, 90. Podzimek David - 27. Volf Marek

FK Loko Vltavín: Pávek – Janda, Vokoun, Uvíra (25. Tichý), Podzimek – Abena, Valíček (73. Macháč) – Pejša (62. Hodas), Šípek, Schindler – Mashike

FK Dobrovice: Havránek (46. Bartoš) – Peljak, Routek, Lukáš, Fialka (77. Novák) – Tvaroha, Žaloudek, Eliáš, Bernát (75. Golovko) – Đorđević (60. Osvald), Volf (85. Zikmunda).

Tabulka ČFL k nalezení zde.

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne