Nový Bydžov sází na odchovance

02.11.2012 Kategorie: Tým A

RMSK Cidlina Nový Bydžov je současný název fotbalového klubu založeného již roku 1913 a sídlícího v sedmitisícovém městě 23 km západně od Hradce Králové. V divizi hraje s jedinou roční přestávkou od sezóny 2002/2003. Nejlepší umístění vybojoval před 4 lety, kdy skončil na výborném čtvrém místě, jinak se však obvykle pohybuje v dolních patrech tabulky. I samotné setrvávání v divizi je však slušný úspěch na klub z malého města, zvláště uvážíme-li, že se to novobydžovským daří i bez pomoci zvučných vysloužilých jmen. V současném kádru nenajdete nikoho, kdo by se pyšnil zkušenostmi z první či druhé ligy, a jen 3 hráči neprošli některým z mládežnických celků Nového Bydžova.

V letošní sezóně se toto mužstvo opět pohybuje v druhé polovici tabulky. Po 11 odehraných kolech; Nový Bydžov také v minulém týdnu postihla sněhová kalamita, je na jedenáctém místě se třemi výhrami a třemi remízami. V pěti venkovních zápasech ještě nevyhrál a jen dvakrát remízoval. Domácí Dobrovice, která tři zápasy v řadě prohrála, tak může být ráda, že v minulém kole nedošlo na zápas na půdě rozjetého Mšena a dostává další šanci zvednout hlavu proti tabulkově slabšímu týmu před vlastními diváky. Ti jsou srdečně zváni a jejich podpora vehementně žádána v sobotu 3. listopadu od 14 hodin.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice