Písek v Dobrovici vyhrál a přeskočil ji v tabulce

01.06.2017 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FC Písek 0:1 (0:0)

Dobrovičtí fotbalisté chtěli na svém hřišti v předehrávce 34. kola ČFL hostům z Písku oplatit podzimní výprask 4:1. A nezačali špatně. Hned v 11. minutě si vysloužila aplaus tribun Tvarohova úžasně přesná padesátimetrová přihrávka do běhu Eliášovi i jeho zakončení. Domácí záložník si zasekl míč na velkém vápně a technickou střelou, po které se Rondzik marně natahoval, terfil ale pouze tyč! Ve 25. minutě se dočkali první šance také hosté, když se Held dral vpřed úplně sám, udržel míč a prosadil se proti přesile i ke tvrdé střele z úhlu, kterou domácí brankář Bartoš vyrazil na roh. Ve 36. minutě byli domácí nuceni přeskupit obranné řady, když se zranil Petr Lukáš. Střední záložník Žaloudek se stáhl na post stopera, na jeho post se přesunul Eliáš a pravý kraj zálohy obsadil nově příchozí Golovko. Ani jedno mužstvo už do konce poločasu nemělo brankové příležitosti, a tak první půle skončila bez branek. Mírně lepším mužstvem byli hosté, největší šanci však měli hned v úvodu na kopačkách domácí.

Hned v 51. minutě měli velkou příležitost hosté. Po rohu hlavičkoval Holub a Bartoš měl co dělat, aby zpod břevna vyškrábl míč na roh. V 53. minutě rozhodčí domácím odpustili jasnou penaltu po tom, co se Voráček jako tank vřítil do pokutového území, kde ho nedovolně povalil Žaloudek. V 55. minutě domácí kopali přímák, Routkovu hlavičku ale Rondzik snadno chytil a založil protiútok, při kterém postupoval Held sám na brankáře. Hosté už zvedali ruce, ale Heldovo zakončení rozvlnilo síť těsně vedle tyče z vnější strany. V těchto fázích utkání byl hostující Písek výrazně lepším týmem a zaslouženě se také v 68. minutě dostal do vedení. Bartoš vyrážel dalekonosnou střelu z pravé strany na malé vápno, kde zůstal úplně zapomenut nejlepší písecký střelec Martin Voráček, který vyražený míč snadno doklepl za záda domácího brankáře. A písecký kanonýr mohl vzápětí přidat další branku. V 70. minutě v souboji snadno překonal Žaloudka a ze strany šel sám na bránu, jeho zakončení po zemi ale dokázal Bartoš vychytat. Asi největší šanci na srovnání výsledku měl domácí v 87. minutě, kdy Tvarohův přímý kop odrazila zeď do strany k volnému Golovkovi, který ale křížnou střelou těsně minul zadní tyč. V utkání, které rozhold jediný gól, si tak písečtí po zásluze připsali tři body.

Branka: 68. Voráček Martin

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Lukáš (36. Golovko), Peljak (81. Kalíšek) – Eliáš, Tvaroha, Žaloudek, Osvald, Zikmunda (55. Jakubec) – Strnad (60. Đorđević).
Náhradníci: Havránek – Fialka

FC Písek: Rondzik – Sajtl (63. Hrachovec), Rendla, Holub, Řehák – Voráček, Froněk (75. Uhlík), Milec, Kočí, Vaněk – Held (63. Hlinka).
Náhradníci: Varyš – Zušťák

Tabulka ČFL a výsledky dalších utkání zde.