Příprava se vydařila, v sobotu to ale začne na ostro! Áčko hraje doma s Převýšovem

09.08.2018 Kategorie: Tým A

Dobrovičtí fotbalisté v přípravě ani jednou nezaváhali

Přípravu na další ročník České fotbalové ligy zahájili fotbalisté FK Dobrovice v pondělí 10. července. Trenérovi se na začátku přípravy hlásilo 22 hráčů, někteří ještě dočerpávali dovolenou a do přípravy se zapojili v jejím průběhu. Trenérem po úspěšné záchraně zůstal i pro následující ročník Petr Hejno, dlouholetého asistenta Josefa Kalíška, který odešel hledat nové výzvy do Benátek nad Jizerou, nahradil dlouholetý hráč úspěšného klubu Sokol Ovčáry Jan Studený.

Dobrovičtí sehráli během přípravy, jejíž součástí bylo i tradiční soustředění v Heřmanicích, celkem pět přátelských utkání, z nichž si odnesli pět vítězství. V prvním zápase narazili v Heřmanicích na soupeře ze 4. nejvyšší německé soutěže FC Oberlausitz Neugersdorf, se kterým si po brankách Volfa, Jiřího Sodomy, Miškovského a Pelyaka poradili 4:0.

Ve druhém přípravném utkání čekal Dobrovici divizní nováček z Velkých Hamrů. Dobrovičtí dostáli papírovým předpokladům a brankami Petličky a Ondřeje Sodomy vyhráli 2:0.

Ve třetím utkání dobrovičtí nastoupili proti rezervě FK Pardubice, kterou doplnilo několik hráčů širšího kádru A mužstva. Pardubičtí byli první, kdo dokázal Dobrovici v přípravě vstřelit branku, když se za ně trefili Tischler a Kašiar. Na dobrovické straně ale dokázal hattrickem odpovědět Jiří Sodoma, a tak ani ve třetím duelu nenašli dobrovičtí fotbalisté přemožitele.

Ve čtvrtém přípravném utkání se Dobrovici postavila rezerva Viktorie Žižkov i se sedmi hráči kádru druholigového A týmu. Dobrovičtí se ani s klubem slavného jména nemazlili a nasázeli mu pět branek, když se trefili dvakrát Sodoma, Volf, Petlička a Koskta. Viktorka se zmohla na jediný čestný střelecký úspěch.

V generálce na ligu potom Dobrovice hostila na svém stadionu divizního nováčka Čechii Vykáň. A i tentokrát dobrovičtí fotbalisté nadělovali a po trefách Sodomy, Fotra, Volfa a Osvalda zvítězili 4:1. Do generálky nastoupil FK Dobrovice v následující sestavě:

Bartoš (46. Dařina) - Novák I, Malý, Žaloudek, Tvaroha - Petlička (46. Fotr), Petrlák, Osvald, Bernát (46. Kostka, 73. Tvaroha) - Volf, Sodoma.

V sobotu hrají dobrovičtí v prvním kole doma proti Převýšovu

V sobtou 11. srpna od 17 hodin nastoupí dobrovičtí fotbalisté k utkání 1. kola ČFL proti SK Převýšov. Převýšov skončil v loňském ročníku ČFL na 9. místě, když získal 54 bodů při aktivním skóre 60:53. Vzájemné zápasy skončily nejprve domácí výhrou Dobrovice na penalty v 7. kole, následně těsným vítězstvím Převýšova na jeho hřišti v poměru 1:0 v 24. kole. V kádru malé vesničky v východočeského kraje se objevuje celá řada hráčů se zkušenostmi z Hradce Králové.

FK Dobrovice 20.10.
vs. So