Pardubickému béčku první dva zápasy příliš nevyšly

23.08.2012 Kategorie: Tým A

FK Pardubice vznikl sloučením několika pardubických klubů v roce 2008. Od té doby se jeho A-tým probojoval z divize do druhé ligy a v dospělých mužských soutěžích působí kromě jeho B-týmu také C-tým (krajský přebor). Ačkoli patří Pardubice mezi většinu týmů druhé ligy, které nepřihlásily své zástupce do nové juniorské ligy, jejich béčko má ryze juniorský charakter. Tři nejstarší hráči na soupisce jsou ročník 1989. Z týmu po sezóně odešel jediný zkušenější hráč, Petr Zdeňka, jehož příchod v polovině loňské sezony pomohl pardubickému béčku k jaru výrazně úspěšnějšímu, než jakým byl podzim. Navíc došlo také ke změně na trenérském postu. V mistrovských utkáních samozřejmě sestavu doplňují hráči A-týmu, v minulém kole jich bylo 5, žádnému z nich však opět nebylo více než 23 let.

S jakou sestavou vyrukují v neděli proti Dobrovici, to je samozřejmě zatím tajemstvím. První dvě kola však volají po změně. Nejprve přišla vcelku přijatelná remíza na půdě Svitav, poté výrazná prohra v Ústí nad Orlicí (5:1). Nijak zvlášť se ovšem nedaří ani pardubickému áčku, které je po třech zápasech druhé ligy na 11. místě s jedinou výhrou na kontě.

Hosté z Dobrovice si v minulém kole na vlastní půdě připsali výhru, kterou však vykoupili dvěma zraněnými hráči základu. Zkušený útočník David Miškovský nedohrál pro těžký výron kotníku a záložník Marek Čech, střelec jednoho ze dvou dosavadních dobrovických gólů, odkulhal z hřiště s přetrženými vazy. Ansumu tedy patrně v útoku doplní letošní mladá posila Bulíř a na kraji zálohy by místo Čecha mohl nastoupit Jílek. Výkop zápasu je plánován na sobotní 17. hodinu na pardubickém hřišti Tesla 2. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany